27.05.2023 19:07
Javor i lučanska Mladost sačuvali superligaški status, Radnik i niški Radnički otišli u baraž Superliga Srbije

Fudbaleri Javora i Mladosti iz Lučana izborili su se u zadnjih 90 minuta Mozzart Bet Superlige za još jednu godinu u elitnom domaćem rangu, dok su njihove kolege iz Radnika i niškog Radničkog otišle u baraž borbu za mesta u istom u sezoni 2023/2024.

Postojale su razne kombinatorike pred 37. kolo plej-auta, da bi Javoru na kraju bila dovoljna minimalna pobeda protiv Napretka - 0:1 i to u dramatičnom finišu, golom Dukurea u nadoknadi vremena. I Lučanci mogu na godišnji odmor, jer su pogocima Jojića i Mirića u drugom poluvremenu savladali još pre prežaljenu Mladost iz Novog Sada, iako su gosti vodili 20-ak minuta.

Radnički je mogao da završi na njihovom mestu da nije dozvolio izbačenoj Kolubari da slavi na svom terenu 2:1, tako što je Ćosić malo pre zadnjeg sudijskog zvižduka preokrenuo rezultat i poništio prethodno izjednačenje u režiji Škrbića. U isto vreme Radniku nije bila dovoljna podela bodova, u kojoj su za Spartak šanse iskoristili Todoroski i Hrstić, a strelci za Surduličane bili Oreščanin i Dražić.

Zato će ovaj tandem u doigravanje sa rivalima iz Mozzart Bet Prve lige, Radnik protiv Grafičara, a Radnički protiv Inđije. Prvo 31. maja, a onda i 4. juna.