pre 1 sat 04: 26
(VIDEO) Veliki preokret Nagetsa: Potpuna dominacija Jokića
Denver gubio i sa 23 poena u finišu druge četvrtine, ali sjajnom igrom u nastavku igre stigao do pobede
Fudbaleri Mladosti iz Lučana savladali su ekipu Železničara rezultatom 2:1, čime su osvojili dragocene bodove u borbi za opstanak i eventualni plasman u plej-of.
Posle meča, trener Mladosti Nenad Lalatović dao je iscrpnu izjavu, u kojoj je pohvalio protivnički tim, ali i istakao neprijatne situacije koje su, po njegovim rečima, obeležile završnicu susreta. Tačnije ovo je samo bio odgovor Lalatovića na ono što je o njegovim igračima pričao Radomir Koković prethodno.
"Železničar igra kvalitetan i moderan fudbal, ali danas je pritisak bio ogroman na nama. Protiv Čukaričkog smo primili gol iz penala u 93. minutu, u Novom Pazaru smo promašili penal u 92. minutu… U poslednja četiri minuta tih utakmica izgubili smo četiri boda", rekao je Lalatović.
Zatim je šef struke Mladosti dodao:
"Želja ima odličnu ekipu, odlično rotiraju, igraju brzo i svako ko ih ne analizira dobro može imati velikih problema. Mi smo iskusniji tim, ali nismo u stanju da trčimo onoliko koliko mogu mladi, energični timovi poput njih".
U nastavku, Lalatović se osvrnuo na incidentne situacije iz završnice utakmice:
"Poslednjih 15 minuta Železničar je bio bolji, ali ono što ne mogu da prećutim jeste ponašanje njihove klupe. Moj igrač je pao, sudija je tu da sudi i da ga eventualno sankcioniše. Međutim, pet ljudi sa klupe Železničara ušlo je u verbalni sukob s njim, vrištali su, skakali... To je neprimereno. Nisam rekao ništa ni jednom njihovom igraču, gledam svoj tim. Ne može njihova klupa da skače na moje igrače. Moram da ih zaštitim".
Govoreći o optužbama za navodno odugovlačenje, trener Mladosti je naglasio:
"Nikada ne tražim od igrača da glume povrede. Padaju kada ih nešto zaista zaboli. Vodio sam Zvezdu, Vojvodinu, Čukarički… Znam kako izgleda kad protivnik odugovlači, znam koliko to nervira. I mene je to iritiralo tada. Ali, realno, to je deo igre. Da je lopta stalno bila u igri – verovatno bismo igrali drugačije. Ipak, pobeda nam je bila neophodna, jer da smo izgubili, bili bismo pretposlednji na tabeli".
Lalatović je podvukao da je ova utakmica za njegov tim bila "prelomna".
"Od preuzimanja Mladost, imamo dve pobede, dva remija i dva poraza – znači 50 odsto osvojenih bodova. Zadovoljan sam. Sledeće kolo idemo Partizanu, to je još jedan veliki izazov", zaključio je Lalatović.
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
08.11.2024 18: 32
Susret Vojvodine i Mladosti na programu je sutra od 18.30 u Novom Sadu.
08.11.2024 16: 11
Vojvodina sutra od 18.30 časova dočekuje Mladost iz Lučana u prvo meču 15. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
03.12.2025 18: 43
Kragujevčani izlaze iz magle kao pobednici...
29.11.2025 15: 53
U narednom kolu Mladost igra protiv Radnika u Surdulici, ali će pre toga odigrati i prekinut meč sa Kragujevčanima. Nišlije će u 18. kolu ugostiti Čukarički.
YouTube
pre 2d
YouTube
pre 3d
pre 6 sati 23: 24
Fudbaleri Aston Vile ušli su u sjajan niz koji im je doneo mesto među najboljim ekipama Engleske...
pre 7 sati 22: 50
Domaćin rano poveo i do kraja sačuvao prednost u jednom od dernija Lige 1.
pre 7 sati 22: 24
Trener pančevačkog Železničara oprezan pred meč sa Napretkom, iako je njegov tim visoko na tabeli, a rival zadnji.
pre 8 sati 22: 03
Njegov zapažen nastup protiv tima koji nastupa u Ligi Evrope nije prošao neprimećeno. Skauti iz Belgije i Italije su odmah po završetku utakmice stupili u kontakt sa sportskim sektorom kluba sa Banovog brda.
Ostavite komentar