Autor: Mateja Petković

20.05.2023 17:57
(KRAJ) Radnički 1923 - Crvena zvezda (1:1): Zorić "poništio" evrogol Mirka Ivanića MN Press

Fudbaleri Radničkog 1923 i Crvene zvezde remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) na "Čika Dači" u okviru šestog kola plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije.

Radnički 1923 - Crvena zvezda 1:1 (0:0)

Stadion: Čika Dača
Sudija: Nikola Đorđević
Strelci: Zorić u 86. minutu za Radnički, Ivanić u 84. minutu za Zvezdu

Radnički 1923: Leković - Miličić, Ivanović, Mitrović, Pecelj - Vidović, Zorić - Čolović, Vidosavljević (od 27. Srnić), Jovanović (od 46. Evandro) - Mulunović

Crvena zvezda: Vasiljević - Spajić, Milunović, Leković (od 46. L. Nikolić) - Mitrović (od 46. Mituljikić), Kangva, Mijailović, Rodić - Mijatović, Katai - Rakonjac

(UŽIVO) Radnički 1923 - Crvena zvezda

20.05.2023. 18:13

(KRAJ) Radnički 1923 - Crvena zvezda 1:1

Radnički i Crvena zvezda su remizirali 1:1 (0:0) na stadionu "Čika Dača" u Kragujevcu u okviru šestog kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

20.05.2023. 17:49

86. minut: Gol! Radnički izjednačio preko Zorića

Vezista domaćina, Luka Zorić, je samo minut i po nakon primljenog gola, postigao izjednačujući pogodak i vratio svoj tim u igru. Stefan Čolović je odradio veliki deo posla, pošto je centrirao na drugu stativu, odakle je Evandro ostavio povratnu, a Zorić zatresao mrežu.

20.05.2023. 17:47

84. minut: Gol! Ivanić majstorski za 1:0

Samo nekoliko minuta po ulasku u igru, Mirko Ivanić je postigao sjajan gol i doneo vođstvo Crvenoj zvezdi od 1:0 u Kragujevcu. Ovaj pogodak će skoro izvesno biti u izboru za gol sezone Mozzart Bet Superlige Srbije.

20.05.2023. 17:42

80. minut: Rakonjac maestralno probio, Leković nesavladiv

Mirko Ivanić je uposlio Marka Rakonjca, koji se na sjajan način izborio sa svojim čuvarima, a potom sjajno šutirao, ali je Stojan Leković danas nesavladiv.

20.05.2023. 17:39

75. minut: Azarov pokušao, Leković ponovo sjajan

U prodoru je bio Aleksandar Katai, a onda se lopta odbila do Iraklija Azarova, koji je iz prve šutirao u bliži ugao, ali je Stojan Leković po ko zna koji put uspešno intervenisao.

20.05.2023. 17:26

63. minut: Radnički propustio zicer!

Stefan Čolović je fantastično probio po desnom boku i prosledio je do Luke Milunovića, a on je ostavio povratnu loptu za Miloša Vidovića, koji je očajno šutirao i rezultat je ostao nepromenjen.

20.05.2023. 17:20

57. minut: Velika šansa za Kataija

Centrirao je iz kornera Kings Kangva, nakon čega se u odličnoj šansi našao Aleksandar Katai. Zvezdin ofanzivac je pokušao glavom za svega par metara od gola domaćih, ali je Stojan Leković ponovo bio dobro postavljen i uspeo je da sačuva svoju mrežu.

20.05.2023. 17:09

46. MINUT: Drugo poluvreme je počelo, treneri izvršili izmene

U redovima domaćina je Evandro zamenio Đorđa Jovanovića, dok je u redovima gostiju Lazar Nikolić zamenio Stefana Lekovića, a Nikola Mituljikić Stefana Mitrovića.

20.05.2023. 16:48

POLUVREME 0:0

Na stadionu "Čika Dača" u Kragujevcu nije bilo previše uzbuđenja, pa su tako mreže mirovale. Uprkos tome što je Crvena zvezda imala najbolju priliku u 38. minutu preko Marka Rakonjca, Radnički uopšte nije delovao bezopasno. Ipak, ishod meča će odlučiti narednih 45 minuta.

45. MINUT: Igraće se još tri minuta

Glavni arbitar, Nikola Đorđević, je odlučio da prvo poluvreme produži za 180 sekundi.

20.05.2023. 16:40

38. MINUT: Prva velika šansa za Zvezdu

Jovan Mijatović je centrirao sa desnog boka, a odličan u skoku bio je Marko Rakonjac, ali je golman Radničkog, Stojan Leković fenomenalno reagovao i lopta je završila u korneru.

20.05.2023. 16:30

27. MINUT: Prinudna izmena domaćina

Milutin Vidosavljević nije mogao da nastavi igru, te je bio primoran da izađe, a na terenu ga je zamenio Dragoljub Srnić.

20.05.2023. 16:19

14. MINUT: Bez uzbuđenja u Kragujevcu

Crveno-beli diktiraju tempo utakmice za sada, ali još uvek ne pronalaze načine da ozbiljnije ugroze rivala. Radnički se dobro drži na svojoj polovini i za sada nema velikih uzbuđenja u Kragujevcu.

20.05.2023. 16:18

7. MINUT: Katai prvi zapretio Kragujevčanima

Zvezda je sa boljom energijom otvorila utakmicu i već na startu imala priliku preko Kataija, ali je njegov pokušaj završio preko gola Kragujevčana.

20.05.2023. 15:45

1. MINUT: Utakmica je počela

Zakotrljala se lopta na "Čika Dači".

20.05.2023. 15:43

Milojevič uoči meča

"Na mene promena trenera koje će se desiti nije uticala, nadam se da nije ni na igrače, ali to ćemo videti danas i u četvrtak. Zvezda je veliki klub i ide napred. Današnji protivnik je jedna ekipa koju nije lako dobiti, nadam se da će ljudi koji su došli da gledaju utakmicu otići kući zadovoljni".

20.05.2023. 15:35

Crveno-bele iza ćoška čeka finale Kupa Srbije

Nakon pobede u polufinalu protiv TSC-a od 3:0, Zvezdi će duel sa Kragujevčanima poslužiti kao priprema za finale Kupa Srbije u kojem će odmeriti snage sa Čukaričkim. Taj duel zakazan je za četvrtak.

20.05.2023. 15:41

(VIDEO) TSC - Crvena zvezda

20.05.2023. 15:34

55. meč Zvezde i Radničkog

Kroz istoriju ova dva tima sastajala su se 54 puta. U okviru nacionalnog prvenstva je odigrano 30 utakmica, pet mečeva u kupu, uz 19 prijateljskih susreta. Zvezda je trijumfovala na 41 duelu, 10 puta je bio remi, a samo u tri navrata je slavio Radnički 1923. Gol razlika iznosi 113:23 u korist Crvene zvezde.

Ekipa sa stadiona "Rajko Mitić" i Radnički 1923 su odigrali dva duela u aktuelnoj sezoni. Prvi iz jesenjeg dela šampionata je završen pobedom Zvezde 1:0, a čovek odluke je bio Aleksandar Katai pogotkom sa bele tačke. U aprilu ove godine na "Marakani" beogradski crveno-beli su slavili sa 2:0 zahvaljujući golovima Aleksa Viga i Stefana Mitrovića.

20.05.2023. 15:42