pre 23 minuta 06: 20
(VIDEO) SVETSKO PRVENSTVO 2026: Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica
Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica FIFA Svetskog prvenstva 2026.
FK Radnički 1923
Aleksandar Luković je preuzeo Radnički 1923 posle ostavke Feđe Dudića i večeras od 19.00 časova (TV Arena 1 Premium) debituje na klupi na teškom gostovanju Javoru iz Ivanjice u četvrtom kolu Mozzart Bet Superlige.
Gledajući tabelu biće to derbi začelja, mada su obe ekipe odigrale samo po dva meča. Ivanjičani su doživeli dva poraza od Crvene zvezde (4:0) i nesrećni od OFK Beograda (1:0) autogolom u posledjim sekundama meča.
Trener Radovan Ćurčić očekuje da se danas upišu prvi bodovi, dok sa druge strane Luković žeči pozitivnim rezultatom da otvori svoj boravak u Kragujevcu, koji je osvojio bod protiv Železničara, a poražen u nadoknadi vremena od Partizana u Humskoj.
"Momci su sa mnogo entuzijazma i energije ušli u ovu priču, optimista sam pred gostovanje u Ivanjici. Iako imamo određenih kadrovskih problema, pre svega su to povrede Ise Ba i Milutina Vidosavljevića, nadam se dobroj igri i pobedi", istakao je Luković.
Javor je u borbi za bodove poslednji put pobedio Radnički već davne 2018. godine (4:0). Posle toga radovao se samo u kupu (2:1), dok je u šest prvenstvenih mečeva Radnički pobedio tri puta i tri puta igrao nerešeno.
IMT dočekuje Železničar iz Pančeva u istom terminu (TV Arena 2 Premium) i pokušaće da sruši neugodnu tradiciju jer u Superligi Srbije još nije osetio slast pobede nad "dizelkom". U šest susreta dva tima Pančevci su slavili tri pobede, uz remija.
Igrači Radomira Kokovića su bez pobede u prva tri kola, IMT je ubeležio remi, poraz i pobedu u minulom kolu nad Novim Pazarom.
"IMT je klub koji ima sličan koncept kao i mi. Posvećeni su razvoju mladih igrača i nije im strano da im daju šansu već u ranom delu sezone. Imaju mladog trenera i moram da istaknem da mi je drago što se klubovi u Superligi sve češće odlučuju da pruže šansu mladim trenerima. Mislim da generacija mladih trenera, čiji sam ja član, ima itekako šta da ponudi srpskom fudbalu. Što se tiče same utakmice, očekujem sudar dva slična koncepta. Obe ekipe žele da igraju u visokom intenzitetu, agresivno i sa visokim presingom, tako da očekujem dosta trke i pritiska. Pokušaćemo da radimo one stvari koje smo dobro radili do sada, a one koje nisu bile dobre, pokušaćemo da ispravimo. Bićemo u visokom intenzitetu u defanzivi i pokušaćemo da ostvarimo kontrolu", istakao je Koković, trener Pančevaca.
Mozzart Bet Superliga, 4. kolo
SUBOTA
Radnik - Čukarički 3:1 (1:0)
/Jovanović 36, Bogdanović 38, Pavlov 89 – Tedić 90+2/
Spartak - Mladost 1:1 (1:0)
/Tomović 18 - Milojević 51/
Crvena zvezda - TSC 1:0 (1:0)
/Katai 32/
OFK Beograd - Vojvodina 1:2 (1:1)
/Ado 35 - Dele 28 penal, Vukanović 52/
NEDELJA
Radnički Niš - Novi Pazar 2:3 (2:1)
/Bosić 40, Belaković 45+2 - Sise 10, Alić 90, Opara 90+2/
Napredak - Partizan 2:7 (0:3)
/Majdevac 53, 54 - Milošević 31, Natho 38,
B. Kostić 40, 57. A. Kostić 60, 85, Đurđević 90/
PONEDELJAK
Javor Matis - Radnički Kragujevac 19.00 (A1P)
IMT - Železničar 19.00 (A2P)
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
16.05.2026 22: 03
Nadu još gaje TSC, Radnički 1923 i lučanska Mladost.
03.05.2026 21: 29
TSC je odigrao 2:2 sa Radničkim u Kragujevcu, dok je IMT remizirao sa Javorom u Ivanjici.
20.04.2026 16: 48
Odlučivaće svaki gol...
08.04.2026 19: 02
U prve dve utakmice, poslednjeg 30. kola regularnog dela Superlige Srbije IMT je ostvario veoma važnu pobedu u Topoli, pošto je bio bolji od domaćeg TSC-a sa 3:1. U drugom meču istog termina Železničar je slavio u Ivanjici sa 2:1 golom Karikarija u sudijskoj nadoknadi.
pre 7 sati 22: 55
Atletiko Madrid nastavio je sa pojačanjima za novu sezonu.
pre 8 sati 22: 36
Evropska fudbalska unija (UEFA) kaznila je Partizan danas sa 200 hiljada evra zbog finansijskih nepravilnosti.
pre 9 sati 21: 16
Fudbaleri Železničara poraženi su od Volfsbergera rezultatom 2:0 (1:0) u prvoj pripremnoj utakmici.
pre 10 sati 20: 40
Konačno, došlo je do rastanka...
Ostavite komentar