Javor u režiji Normana Kembela pobedio Kolubaru i beži iz opasne zone

07.05.2023 21:30
Javor u režiji Normana Kembela pobedio Kolubaru i beži iz opasne zone MN Press

Dočekao je Javor pobedu posle mesec dana, ali ova prva u 34. kolu plej-auta protiv Kolubare 2:0 (1:0) može biti i presudna za Ivanjičane u borbi za opstanak. Junak je bio Norman Kembel koji je postigao oba pogotka.

Samo dva boda u tri kola plej-auta, kao i činjenica da su poslednji put slavili 1. aprila, nisu okovali noge igračima Javora protiv Kolubare. U meču koji je mnogo donosio, Ivanjičani su imali i sreće da postignu pogodak bukvalno iz prve šanse. Gojković je u 12. minutu sa druge stative vratio loptu glavom na pet metara odakle je Norman Kembel sproveo u mrežu.

Nije bilo nekih značajnijih prilika sve do 52. minuta kada je Kembel posle pasa Dukurea sa 16 metara i drugi put zatresao mrežu Popovića i time rešio meč. Probala je Kolubara da spreči četvrti uzastopni poraz u plej-autu, ali nije uspela da postigne gol. Napadači Kolubare u 360 minuta nisu zatresli mrežu, a post traje 387 minuta, još od pobednosnog gola Vanje Ilića protiv Spartaka u 30. kolu.