pre 18 minuta 12: 59
(VIDEO) Emocije na treningu Milana! Pavlović zagrlio Kostića, pa ga oborio posle gola
Mladi fudbaler iz dana u dan pokazuje da se sve bolje uklapa u novu sredinu, a atmosfera na treningu "rosonera" to najbolje potvrđuje.
Trener fudbalera Partizana Srđan Blagojević rekao je pred gostovanje protiv Mladosti da "crno-beli" kao veliki klub ne mogu sebi da dozvole da imaju poraze u nizu.
Utakmica šestog kola plej-ofa Superliga igraće se u subotu od 18.30 u Lučanima (TV Arena 2 Premium), a crno-belisu u prethodna dva suisreta Mozzart Bet Superlige poraženi od Novog Pazara, a potom i ekipe TSC.
"Situacija je takva da smo mi od starta plej-ofa u specifičnoj situaciji iz razloga što smo već pred početak doigravanja obezbedili drugo mesto, što je bio i cilj kad smo počinjali da radimo na polusezoni. Došli smo u situaciju da nemamo takmičarski imperativ, jer je dobro, jer nam je donelo mir, da možemo da eksperimentišemo sa nekim stvarima, da proverimo neke igrače na koje možemo da računamo", rekao je Blagojević na današnjoj konferenciji za medije i dodao:
"Iz tog mira koji smo imali, posle vezanih poraza, dobili smo pritisak koji možda nismo želeli, ali eto ušli smo u pritisak koji sami sebi namećemo, jer Partizan ne može sebi da dozvoli kao veliki klub da ima poraze u nizu. Sami sebi namećemo imperativ da u poslednje dve utakmice dođemo do dobrog rezultata, to će biti prioritet protiv Mladosti i Vojvodine."
Blagojević je rekao da je Mladost stabilan klub sa kvalitetnim igračima i da zbog toga od svojih igrača zahteva maksimalnu koncentraciju.
"Oni su najstarija ekipa u ligi, sa osam-devet starijih igrača, sa jako dobrom omladinskom školom iz koje izlaze ti mladi igrači. Igraju specifično, drugačije nego ostale ekipe, spuštaju se u nižu zonu, smanjuju prostor između linija. Jako malo prostora ostavljaju između linija, nije lako sa njima, vrebaju iz kontranapada, uvereno su izborili mesto u plej-ofu. Ne očekujem laku utakmicu, iako ni oni, a ni mi nemamo takmičarski naboj. Posmatramo utakmicu jako ozbiljno, bez obzira na sastav, želimo da pobedimo", zaključio je Blagojević.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
05.06.2026 17: 20
Prema navodima srpskih medija, rešeno je pitanje trenera na stadionu "JNA".
05.06.2026 14: 46
Partizan je napravio prvi konkretan korak u potrazi za rešenjem na klupi pred novu sezonu. Kako saznaje "Telegraf", Žarko Lazetić stigao je u Humsku gde su započeti razgovori o mogućem preuzimanju prvog tima crno-belih.
04.06.2026 16: 46
Neki napadači jednostavno znaju kako da kupe srca navijača i sa njima ostanu u dobrim odnosima i mnogo godina nakon odlaska iz kluba, čak i kada ne daju golove kako bi možda to oni najvatreniji želeli
29.05.2026 09: 26
Nema mira u redovima crno-belih
pre 18 minuta 12: 59
Mladi fudbaler iz dana u dan pokazuje da se sve bolje uklapa u novu sredinu, a atmosfera na treningu "rosonera" to najbolje potvrđuje.
pre 59 minuta 12: 18
Fudbalski savez Belgije započeo je potragu za novim selektorom nakon odlaska Rudija Garsije, a prema pisanju belgijskih i holandskih medija, Mark van Bomel trenutno je najozbiljniji kandidat da preuzme "crvene đavole"
pre 1 sat 11: 45
Meksički fudbalski golman Giljermo Očoa saopštio je da je završio igračku karijeru dugu 22 godine.
pre 1 sat 11: 25
Španski fudbaler ne navija za kazne njegovim tabadžijama.
Ostavite komentar