pre 4 minuta 18: 29
(UŽIVO) Hapoel - Partizan: Beograđani gostuju lideru Evrolige u Sofiji
Partizan gostuje Hapoelu iz Tel Aviva u 7. kolu Evrolige. Susret je na programu od 19 sati, uz direktan prenos na Areni 1 Premium.
U novijoj istoriji Čukaričkog 20 igrača ima 100 ili više odigranih utakmica za klub u svim takmičenjima. Među odabranima su još dvojica aktuelnih prvotimaca, Slobodan Tedić i Sambu Sisoko.
Tedić je u Čukaričkom taj učinak ostvario u dva mandata. Prvi je započeo utakmicom prve runde Kupa Srbije, 20. septembra 2017. godine tadašnji šef struke Nenad Lalatović poslao ga je u igru u Jagodini protiv istoimenog rivala u 65. minutu, kad je zamenio Ognjena Mudrinskog.
U januaru 2020. Tedić je i zvanično postao igrač Mančester sitija, a potom je bio na pozajmicama u holandskom Cvoleu, te engleskim timovima Barnsli i Čarlton. U Čukarički se vratio posle pune četiri godine, u međuvremenu stigao je do trocifrenog broja mečeva u dresu tima sa Banovog brda.
"Kad vratim malo film, čini mi se kao da je sve baš brzo prošlo. Cifra od stotinu utakmica, nije malo. Video sam koji su igrači u tom društvu i zaista je privilegija biti među njima", rekao je Slobodan Tedić, napadač belo-crnih.
Tedić je još u mlađim kategorijama iz Vojvodine prešao u Čukarički, u paketu sa Petrom Mićinom, Mitrom Ergelašem i Slobodanom Rubežićem.
"Stigao sam na Banovom brdu u kadetskoj konkurenciji. U prvom periodu sam već trenirao sa prvim timom, a kad ne bih igrao za njih, imao sam nastupe u omladincima, svakom mladom igraču bile su potrebne utakmice. Smatram da je moj razvoj bio onakav kakav treba da bude. Debitovao sam u Kup Srbije protiv Jagodine sa 17 godina i pet meseci, a u Superligi je to bilo na Banovom brdu u duelu sa Javorom".
1. Marko Docić 258
2. Miladin Stevanović 187
3. Stefan Kovač 183
4. Asmir Kajević 173
5. Dragoljub Srnić 169
6. Igor Matić 153
7. Petar Bojić 149
8. Stefan Šapić 137
9. Filip Stojković 119
10. Nemanja Stevanović 117
10. Slavoljub Srnić 117
12. Ibrahima Endijae 115
13. Nemanja Tošić 113
14. Darko Puškarić 112
14. Đorđe Ivanović 112
16. Samuel Ovusu 110
17. Miroslav Bogosavac 107
18. Lukas Pjasentin 103
19. Slobodan Tedić 101
20. Sambu Sisoko 100
Prisetio se potom Tedić i meča za koji smatra da je bio njegov najbolji u dresu Čukaričkog.
"Definitivno utakmica četvrtfinala Kupa Srbije protiv niškog Radničkog na Banovom brdu. Gubili smo sa 2:0, uspeli da preokrenemo na 3:2, a u tom meču sam postigao tri gola, bio je to moj prvi het-trik u karijeri. Od toga, prvi gol iz penala, poslednja dva iz igre i to u kasnoj fazi meča, pogodak za pobedu i prolaz u polufinale u nadoknadi vremena. Sećam se da je na tom meču i Đorđe Petrović odbranio jedanaesterac".
Želeo je Tedić da istakne još jedan susret, koji je ostao u njegovom sećanju.
"Meč protiv Banantsa na Banovom brdu, igrali smo protiv Jermena na našem stadionu u kvalifikacijama za Ligu Evrope, u prelepom ambijentu, pred punim tribinama. I tu sam postigao dva pogotka u trijumf od 3:0. Takođe, iako smo izgubili i eliminisani smo iz Evrope, sjajan je bio ambijent protiv Moldea na istom stadionu, mnogo ljudi ostalo je ispred stadiona, tražila se karta više. To je ono što nam nedostaje, siguran sam da bi tada i poseta bila bolja, posebno u tim evropskim mečevima. Verujem u rukovodstvo kluba, rade dobar posao, verujem da će i stadion doći na red i da će uspeti da se izbore za ono što Čukarički kao klub i zaslužuje".
Dva kola pre kraja preliminarne faze Superlige Srbije Čukarički je na devetoj poziciji, do kraja će se boriti za plasman u plej-of.
"Slažem se da nismo u dosadašnjem toku sezone ostvarili rezultate koje smo želeli, samim tim nismo u baš najboljoj poziciji. Sada više nema nikakvog kalkulisanja, moramo da dobijemo preostale dve utakmice u Preliminarnoj fazi takmičenja. Idemo najpre na pobedu protiv Železničara u Pančevu, moraćemo da izvučemo poslednje atome snage. Lično, ne osećam nikakav pritisak, čak mi sve sviđa što moramo da dobijemo oba meča. Mislim da to možemo, da će nam se i vratiti za neke duele u kojima smo u poslednjim minutima primali golove. Opet, tu sreću treba da zaslužimo, neka bude tako protiv Železničara i IMT-a. Moramo mirno da uđemo u te utakmice i da se držimo zahteva koje nam šef i stručni štab budu tražili. Motiva i samopouzdanja nam neće nedostajati".
O konkurenciji na mestu napadača u Čukaričkom, gde su još Milan Pavkov i Mihajlo Cvetković, Tedić imao samo reči hvale za saigrače.
"Bio je tu i Vinisijus Melo, kad sam došao, ne smemo da zaboravimo ni mladog Luku Đorđevića, koji je pokazao veliki potencijal. Ozbiljna je konkurencija u napadu, ali volim takvu situaciju, oni iz mene izvlače ono najbolje, verujem da i ja njima mogu da pomognem. Svako od nas želi da igra, međusobno se nadmećemo. O Pavkovu i njegovoj karijeri ne treba trošiti reči. Za malog Cvetkovića smatram da je jedan od najtalentovanijih igrača u Evropi na svojoj poziciji u svom godištu, debitovao je i za „A“ selekciju Srbije. Čestitao sam mu na tome, zaslužio je, u tim godinama igra tako zrelo, verujem da će napraviti veliku karijeru", naglasio je Tedić.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
23.02.2025 10: 26
Izabranici Nikole Trajkovića zabeležili su jedan remi, pobedu i poraz. Ipak, neće imati danas lak zadatak domaći, jer im u goste dolazi Napredak, koji ima identičan skor ovog proleća.
20.02.2025 20: 25
U narednom kolu fudbaleri Čukaričkog gostuju Jedinstvu, utakmica se ponovo igra na stadionu Voždovca jer ovaj teren koriste i Ubljani
17.02.2025 08: 55
Derbi ovog kola igra se u Pančevu, gde će izabranici Branka Mirjačića dočekati Vojvodinu. Obe ekipe imaju po dva remija na startu prolećnog dela sezone i nema sumnje da će se potruditi da dođu do tri boda.
14.02.2025 11: 13
Još dvojica stranih igrača su zvanično na pozajmici iz Čukaričkog, nedavno je Marinos Cioni postao član rumunskog tima UTA-Arad, dok je Muhamed Badamosi na pozajmici u drugoligašu iz Saudijske Arabije, ekipi Abhe.
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 19h
pre 11 minuta 18: 22
"Fudbalski klub Crvena zvezda obaveštava javnost da je sporazumno raskinuo saradnju sa Piterom Olanjinkom, uz obostrano razumevanje i uvažavanje", stoji na društvenim medijima...
pre 19 minuta 18: 14
Trajal pobedio Superligaša ubedljivo 3:0, dok je IMT minimalnim rezultatom savladao Surduličane.
pre 2 sata 16: 28
Bivši as Reala smatra da je trener Katalonaca pogrešno procenio da Erik Garsija počne duel sa Madriđanima.
pre 3 sata 15: 17
Trener crveno-belih iz Novog Sada veruje da njegov tim u dobvrom momentu i da može da savlada šampiona.
Ostavite komentar