pre 1 minut 21: 27
(UŽIVO) Partizan - Radnički 1923: Partizan dominira, okvir gola spasao goste
Crno-beli dočekuju Kragujevčane u poslednjoj proveri pred veliki evropski izazov.
Posle 90 dana posta Radnički iz Niša je pobedio u Superligi. Izabranici Nikole Dirnčića uspeli su da u poslednjoj trećini meča savladaju IMT 3:0 (0:0) i prekinu niz od sedam mečeva bez trijumfa u nacionalnom šampionatu.
Radnički je imao inicijativu u prvih dvadesetak minuta, Stjuart nije uspeo da realizuje dobru zamisao Bosića, ali do kraja prvig dela mreže su mirovale samo zbog odličnih intervencija golmana domaćina Strahinje Manojlovića.
Branio je udarce Lukovića, pa Batisa sa nekoliko metara, tako da su gosti iz Beograda bili bliži vođstvu od domaćina.
Međutim, u nastavku je Vladimir Lučić, pozajmljeni igrač Crvene zvezde bio u centru pažnje. Prvo je propustio priliku da dovede IMT u vođstvo, da bi u 60. minutu posle kornera bio neprezan i nogom u glavu pogodio Milosavljevića. Sudija je pogledao VAR i dosudio penal za domaćina koji je u gol pretvorio Vojnović. Vukliš je pogodio stranu, ali nije uspeo da zaustavi udarac.
Ponovo je korner bio jako oružje Radničkog. Stjuart je iz drugog pokušaja zakucao loptu pod prečku i doneo pobedu Radničkom posle sedam mečeva bez trijumfa. Poslednji put su Nišlije slavile 9. novembra prošle godine protiv Novog Pazara. Na kraju meča je Pavle Ivelja stavio tačku na ubedljivu pobedu.
Mozzart Bet Superliga, 22. kolo
PETAK
Tekstilac - Čukarički 0:1 (0:1)
/Tedić 13/
SUBOTA
Mladost - TSC 4:1 (1:0)
/Pejović 32 pen, Ortiz 50, Bondžulić 59, Bojić 78 - Mladenović 71
Crvena zvezda - Radnički 1923 6:0 (2:0)
/Seol 32, Endijaj 40, Milson 48, Krunić 56, Ivanić 62, 65/
Vojvodina - Partizan 0:0
NEDELJA
Jedinstvo Ub - Novi Pazar 0:1 (0:1)
/Bačkulja 40/
OFK Beograd - Napredak 0:2 (0:0)
/Šarić 76, Tošeski 80/
Radnički Niš - IMT 3:0 (0:0)
/Vojnović 66 pen, Stjuart 83, Ivelja 90+6/
Spartak - Železničar 0:0 (0:0) u toku
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
22.04.2025 18: 50
Kandidati za ispadanje iz Mozzart Bet Super lige Srbije odigrali meč bez pobednika.
22.11.2024 09: 26
Radnički u Nišu dočekuje Čukarički (19.00, TV Arena 1 Premium) u meču 16. kola Mozzart bet Superlige.
30.08.2024 09: 37
Beogradski tim traži trijumf posle dva vezana poraza, Nišlije hoće prvi trijumf na strani oove sezone.
18.05.2024 09: 40
Važan dan za Superligaše koji se bore da sačuvaju mesto u elitnom rangu
pre 2 minuta 21: 27
Crno-beli dočekuju Kragujevčane u poslednjoj proveri pred veliki evropski izazov.
pre 31 minut 20: 58
U narednom kolu fudbaleri IMT-a igraju protiv Radničkog 1923, dok će Nišlije u goste Mačvi.
pre 49 minuta 20: 40
Murinjo ne krije zadovoljstvo atmosferom u svlačionici. Prema njegovim rečima, među igračima postoji dobra energija, empatija i izražen osećaj zajedništva.
pre 50 minuta 20: 39
Gotovo je – Rodri će karijeru nastaviti u Barseloni! Fabricio Romano objavio je da je dogovor postignut i da je transfer španskog veziste iz Mančester Sitija u katalonski klub završen. Za jednog od najboljih vezista svoje generacije tako je okončana višenedeljna saga oko budućnosti.
Ostavite komentar