pre 3 sata 23: 21
Srpsko čudo od deteta zaludelo Norvešku: Sa 15 godina dao gol lideru
Srpsko-norveški biser zatresao je mrežu Bodo/Glimta sa samo 15 godina, a rekord Martina Odegarda izmakao mu je za samo 15 dana.
MN Press
Fudbaleri Partizana konačno su slavili, pošto su posle skoro dva meseca pobedili Mladost iz Lučana u 10. kolu Mozzart bet Superlige Srbije rezultatom 3:1 na gostujućem terenu.
Nakon utakmice se za klupski sajt oglasio napadač crno-belih Đorđe Jovanović, koji je istakao kako je svestan veličine grba na grudima, te da zato mora nastaviti sa pobedama.
"Partizan je ogroman klub koji mora da pobeđuje čak i kad je u problemima", rekao je Đorđe Jovanović, strelac jednog od tri gola u nedeljnoj pobedi.
"Težak period je iza nas. Najbitnije je da smo uspeli da dobijemo utakmicu uz dobru igru, posebno u prvom poluvremenu", rekao je napadač Partizana, a prenosi klupski sajt.
Posle serije od osam mečeva bez pobede, od kojih u pet utakmica nije dao gol, Partizan je u Lučanima konačno bio efikasan.
"Bitno je da imamo što više igrača raspoloženih za igru. Samim tim ćemo davati i više golova. Tu su sad bili i Ilić i Kovač, nadam se da će to sledeći put biti i neko drugi, zašto da ne. Partizan je ogroman klub koji mora da pobeđuje čak i kad je u problemima", zaključio je Jovanović.
Partizan će u narednom kolu dočekati Tekstilac na svom stadionu. Ovaj, kao i ostale mečeve SLS možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
MOZZART BET SUPERLIGA, 10. kolo
PETAK
Crvena zvezda – Železniar 2:1 (1:0)
/Drkušić 33, Ilić 70 - Eze 60/
SUBOTA
OFK Beograd – IMT 4:1 (2:1)
/Mituljikić 37, Vukičević 45+3, Vlajter 58, 69 -
Kuto 16, 76, Krstić 73/
Novi Pazar – Radnički 1923 2:0 (1:0)
/Đuranović 29, Bačkulja 90+7/
Čukarički – TSC 1:2 (1:1)
/Ćirković 5, Đakovac 56 - Cvetković 37/
Vojodina- Radnički Niš 3:3 (0:0)
/Bamidele 52, Veličković 87, Crnomarković 90 - Stjuart 87, Ilić 61, Jamkam 90+5/
NEDELJA
Tekstilac – Napredak 0:0
Mladost – Partizan 1:3 (1:2)
/Pejović 45+2pen - Ilić 12, Đ. Jovanović 26, Kovač 57/
Jedinstvo – Spartak 2:0 (0:0)
/Denzel 63, 90+2/
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
01.08.2026 10: 10
Trener Partizana očekuje maksimum od svog tima, u duelu s neporaženim "traktoristima".
25.07.2026 10: 54
Trener "crno-belih" zadovoljan samo sa 30 minuta meča protiv Zemuna.
07.07.2026 15: 45
Crveno-beli otvaraju sezonu u petak 17. jula, dok crno-beli igraju dan kasnije.
01.07.2026 14: 48
Nekadašnji igrač potpisao ugovor na dve godine.
pre 3 sata 23: 21
Srpsko-norveški biser zatresao je mrežu Bodo/Glimta sa samo 15 godina, a rekord Martina Odegarda izmakao mu je za samo 15 dana.
pre 4 sata 23: 00
Italijanski fudbaler Lorenco Pelegrini produžio je ugovor sa Romom do 2027. godine, saopštio je danas klub iz Rima.
pre 4 sata 22: 09
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković govorio je za TV Arena Sport nakon pobede nad Novim Pazarom (2:0), a u fokusu je, očekivano, bio predstojeći evropski izazov protiv Ber Ševe.
pre 5 sati 21: 59
Fudbaleri Crvene zvezde upisali su treću pobedu iz isto toliko odigranih utakmica u domaćem prvenstvu, pošto su na svom terenu u okviru 4. kola Superlige Srbije savladali Novi Pazar rezultatom 2:0 (1:0).
Ostavite komentar