(KRAJ) Partizan - Mladost 3:0: Pobeda crno-belih u Humskoj

Fudbaleri Partizana MN Press
Fudbaleri Partizana

Fudbaleri Partizana dočekuju u petom kolu plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije ekipu Mladosti od 16.30 (TV Arena 1 Premium).

Partizan osim što želi da prekine negativan niz, mora do tri boda, jer bi u suprotnom mogao da ostane i bez drugog mesta, s obzirom da se TSC primakao na samo dva boda.

"Mislim da ovakvo stanje nije samo u poslednjih četiri-pet kola. Možda nas je zavarao remi u derbiju (2:2), jer ko je objektivan, video je da smo u toj utakmici imali izuzetno raspoloženog golmana Acu Jovanovića, koji je učinio sve da odigramo nerešeno. Na stranu sve što se dešavalo na toj utakmici, uz crveni karton za Severinu, od tada smo krenuli sa padom. Potom smo izgubili od Napretka kod kuće, pa u Lučanima se izvadili u poslednjim momentima, a oni imali strašne šanse kod 1:0", rekao je Albert Nađ.

Partizan - Mladost 3:0 (1:0)

Stadion Partizana
Sudija: Predrag Janjuš

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Kovačević, Saničanin, Antić - Ovusu, Natho - Severina, Zahid, Kalulu - Saldanja

MLADOST: Samčović - Andrić, Joksimović, Leković - Varjačić, Tumbasević, Pejović, Ćirković, Udovičić - Bojić, Veličković.

(UŽIVO) Partizan - Mladost

12.05.2024. 18:47

12.05.2024. 18:48

12.05.2024. 18:28

92. MINUT: Gooool! I Baždar se upisao u listu strelaca

Pokušao je Stamenković da se dribla sa Baždarom ispred svog gola.

Golman Mladosti je pogrešio, Baždar mu je uzeo loptu i po treći put zatresao mrežu Lučanaca danas.

Kakva greška bivšeg čuvara mreže Crvene zvezde.

12.05.2024. 18:26

Igraće se još tri minuta

Crno-beli broje poslednje minute. Kraj negativne serije se nazire.

12.05.2024. 18:21

84. MINUT: Goool! Saldanja najzad pogodio!

Uspeo je Brazilac da se iskupi za pređašnje greške.

Prihvatio je loptu Saldanja i preciznim šutem sa preko 20 metara matirao Stamenkovića i verovatno rešio pitanje pobednika u Humskoj.

12.05.2024. 18:19

82. MINUT: Šanse Saldanje i Ovusua

Partizan se malo oslobodio pritiska i počeo sve više da liči na tim iz prvog poluvremena.

Imali su crno-beli dve polu šanse preko Saldanje i Ovusua, ali su oba udarca bila slaba da bi se matirao Stamenković.

Ostaje 1:0.

12.05.2024. 18:11

75. MINUT: Gol visi u vazduhu, Partizan na konopcima

Kao da je pitanje vremena kada će Partizan primiti gol.

Mladost nastavlja da kontroliše bokove i preti crno-belima.

Deluje da igrači Alberta Nađa nemaju rešenja za bekove Lučanaca, koji sve više prelaze na polovinu Partizana.

Upravo je sada nakon akcije Varjačića, Veličković ponovo bio u dobroj prilici.

Mladi centarfor izvukao se na peterac, ali je slabo zahvatio loptu.

Jovanović se ponovo lepo postavio i upravo je golman Partizana glavni razlog što crno-beli ui dalje imaju aktivan rezultat u Humskoj.

12.05.2024. 18:08

71. MINUT: Mladost u ofanzivi

Gosti sve opasniji u ovim momentima.

Partizan nikako da pronađe svoj ritam u napadu, a umalo nije primio i gol na drugoj strani.

Udovičić je lepo prošao po boku i sjajnim centršutem pronašao Veličkovića pred golom crno-belih.

Ali je mladi napadač Mladosti loše zahvatio loptu.

Imali su ponovo sreće crno-beli.

12.05.2024. 17:57

60. MINUT: Kakva prlika za goste iz Lučana!

Prva dobra prilika za Lučance na utakmici.

Gosti igraju sve bolje u ovim trenucima, pa su se našli i u ozbiljnoj situaciji za gol.

Tumbašević je pokušao glavom nakon centaršuta sa strane, lepo je zahvatio loptu, ali se sjajno isprečio Jovanović.

Golman Partizana bio je u centru pažnje i nekoliko momenata kasnije kada su gosti imali još jednu solidnu priliku sa boka.

12.05.2024. 17:48

53. MINUT: Saldanja maši zicer

Iz naizgled jedne bezazlene akcije, Partizan je došao u dobru situaciju da postigne i drugi gol na utakmici.

Saldanja je neočekivano prihvatio loptu na petercu Mladosti, šutirao iz prve, ali je udarac bio mlak i neprecizan.

Stamenković nije imao nikakvih problema da i po drugi put u tri minuta odbrani pokušaj Brazilca.

12.05.2024. 17:45

49. MINUT: Saldanja ponovo u centru pažnje

Tek što je počelo drugo poluvreme, napadač Partizana ponovo se našao u centru pažnje.

Prošao je po boku Saldanja, dobrim driblingom otarasio se čuvara i pokušao iz blizine da matira golmana Mladosti.

Ali se Stamenković dobro postavio...

12.05.2024. 17:27

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvreme u Humskoj.

Sjajnih napadačkih akcija i nismo videli u prvih 45 minuta. Uglavnom je Partizan bio taj koji je imao inicijativu.

U ranoj fazi meča crno-belima je poništen gol Saldanje zbog ofsajda.

U nastavku utakmice došlo je i do povrede dvojice igrača Mladosti nakon sudara, posle čega su obojica morali da izađu sa terena, da bi u finišu poluvremena Natho uspeo da probije bedem gostiju i dovede Partizan u vođstvo.

Osim toga većih uzbuđenja nije bilo.

12.05.2024. 17:25

12.05.2024. 17:22

45. MINUT: Nove pretnje Partizana

Nastavili su crno-beli da prete u Humskoj.

Najpre je Natho imao solidnu priliku kada je sa nekoliko metara od gola šutirao preko prečke Lučanca.

A, onda se u dobroj prilici našao i Saldanja posle pasa Kalulula sa boka, ali je Brazilac ponovo bio neprecizan.

Ostaje 1:0.

12.05.2024. 17:17

40. MINUT: Gooool! Partizan vodi u Beogradu, strelac Natho

Partizan je poveo u Humskoj golom Natha.

Crno-beli lepo su kombinovali u šesnaestercu rivala, lopta je posle Saldanje i Kalulula, došla do Natha, a Izraelcu nije bilo teško da je prosledi iza leđa golmana Lučanaca.

Sudije su inače i ovaj gol pregledavale zbog potencijalne nedozvoljene pozicije Kalulua u začećku akcije.

Ali je sve bilo regularno ovaj put.

12.05.2024. 17:08

33. MINUT: Dvostruka izmena u timu Mladosti

Igrači nisu uspeli da se vrate na teren.

Sudar je bio strahovit i prema svemu sudeći, oba igrača će morati da potraže pomoć lekara.

Umesto Samčovića na terenu je Stamenković, dok je Joksimovića zamenio Žunić.

12.05.2024. 17:06

30. MINUT: Strašan sudar igrača Mladosti

Auuu... Kakav sudar dvojice fudbalera Mladosti.

Nakon centaršuta Natha, golman Mladosti Samčović i defanzivac Joksimović sudarili su se glavama.

Oba igrača ostala su da leže na terenu, a prema prvim procenama u pitanju su možda i teže povrede fudbalera.

Samčoviću je obavijena glava, moguće je i da mu je pukla arkada.

Na terenu je medicinska ekipa.

12.05.2024. 17:00

24. MINUT: Miruju mreže u Beogradu

Prošla je polovina prvog dela igre.

U Humskoj je i dalje mirno. Partizan ima veću inicijativu, Saldanja je među najprimećenijima na terenu.

Ali i dalje nema velikih uzbuđenja pre golom Lučanaca.

Mladost igra povučeno, veliki broj igrača gostujućeg tima nalazi se pred svojim golom.

Gotovo je u svakom trenutku 6-7 fudbalera Mladosti ispred svog golmana i već se nazire kakav nas meč očekuje u Humskoj.

12.05.2024. 16:55

15. MINUT: Redak pokušaj Mladosti

Imali su lepu priliku gosti da ugroze gol Partizana.

Pokušali su brzom kontrom po boku, ali nikoga nije bilo u kaznenom prostoru crno-belih.

Da li je ovo najava veće ofanzive Mladosti?

12.05.2024. 16:47

11. MINUT: Mirno u Humskoj

Nema uzbuđenja u Humskoj.

Crno-beli imaju inicijativu, prete, polako i stprljivo grade napade, ali nema većih opasnosti po goste iz Lučana.

12.05.2024. 16:42

4. MINUT: Poništen gol Saldanje

Nadali su se malobrojni navijači Partizana golu crno-belih u ranoj fazi meča protiv Mladosti, ali...

Posle reakcije iz VAR sobe, pogodak Saldanje je poništen.

Posle brze akcije crno-belih, Saldanja je prihvatio loptu u šesnaestercu rivala.

Lepo je šutirao je u suprotnu stranu golmana, ali se ipak našao u nedozvoljenoj poziciji.

Ostaje 0:0.

12.05.2024. 16:37

2. MINUT: Zahid prvi priretio

Prva prilika na utakmici.

Solidnu šansu imao je Zahid, ali je njegov udarac sa preko 20 metara od gola Lučanaca, ipak bio neprecizan.

Prema očekivanjima, crno-beli agresivni od starta.

12.05.2024. 16:33

Počela je utakmica u Beogradu

Počela je utakmica na stadionu Partizana.

Vreme u Beogradu je sjajno. Uslovi za igru su fantastični i nema sumnje da nas očekuje uzbudljiva utakmica.

Prvi napad imaju fudbaleri domaćeg tima.

12.05.2024. 15:46