pre 23 minuta 10: 00
Počelo povlačenje podrške kandidaturi Infantina: Švajcarac izgubio veliku bitku, možda i "rat"
Jedan evropski Savez okrenuo ćurak, na štetu predsednika Međunarodne fudbalske federacije.
Planirano je prvobitno bilo da se ovog četvrtka odigraju tri utakmice 29. kola Mozzart Bet Superlige, ali su vremenske prilike uslovile da se mečevi u Kragujevcu i Ivanjici pomere za petak, pa će jedini duel današnjeg dana biti onaj između Novog Pazara i Radnika (16, TV Arena 2 Premium).
Domači tim je obezbedio plasman u plej-of, dok će gosti iz Surdulice voditi veliku borbu u pokušaju da sačuvaju superligaški status.
"U ovoj polusezoni po tri puta su pobedili, izgubili i odigrali nerešeno. Svi njihovi porazi su rezultatom 0:1. To pokazuje da igraju stabilno i čvrsto, bez oscilacija. Pristup trenera Slavoljuba Đorđevića odrazio se na rezultate Surduličana. Svi su ih otpisali, ali oni sad svima prave probleme. Ljudi oko nas očekuju da bude lako. Ne slažem se. Moramo da budemo maksimalno ozbiljni da bismo se nadali pobedi. Ne interesuje me da li će utakmica da bude lepa za gledanje. Želim samo dobru igru mog kolektiva i potvrdu prethodnog trijumfa u Lučanima. Oni u golmanu Stefanu Ranđeloviću imaju najboljeg igrača meseca marta. Tu su i Taras Bondarenko, Edin Rustemović, Milan Makarić, pa početkom sezone igrač Novog Pazara Zoran Danoski. To je dobra grupa igrača i pravih takmičara", poručio je trener domaćih Davor Berber.
Da je Novi Pazar favorit smatra i trener Surduličana Slavoljub Đorđević koji, ipak, naglašava da njegova ekipa ima kvalitet da se suprostavi rivalu.
"Igramo pod velikim pritiskom, moji momci vredno rade, skidam im kapu na svemu što čine i verujem da će se i meni i njima odnos koji imamo prema obavezama, vratiti kroz rezultate. Očekuje nas duel protiv ekipe iz gornjeg dela tabele koja ima evropske ambicije i koristim priliku da im čestitam na neverovatnoj sezoni i svim uspesima koje su ostvarili. Novi Pazar je izuzetan tim, koji po meni ima jednog od najboljih štopera lige u svojim redovima, Slobodana Rubežića i jednog od najboljih napadača lige, Andriju Majdevca. Ništa novo neću reći ako kažem da je naš protivnik favorit. Mi smo u prolećni deo sezone krenuli iz bezizlazne situacije, a uspeli smo da dođemo u poziciju da možemo da se borimo za opstanak. Najvažnije je da posle utakmice možemo da se pogledamo u oči i kažemo da smo pružili maksimum", rekao je Đorđević.
Mozzart Bet Superlige, 29. kolo
Utorak
Napredak - Mladost Lučani 0:0
Sreda
Partizan - Voždovac 1:0 (1:0)
/Rikardo Gomeš 5/
Mladost GAT - Kolubara 0:0
Spartak ŽK - Crvena zvezda 1:4 (1:2)
/Šimura 9 - Bukari 7, Katai 23 pen, 82, Kangva 55/
Četvrtak
Novi Pazar - Radnik 16.00 (TV Arena 2 Premium)
Petak
Radnički 1923 - Radnički Niš 15.00 (TV Arena 1 Premium
Javor Matis - Čukarički 17.00 (TV Arena 1 Premium))
TSC - Vojvodina 17.00 (TV Arena 2 Premium)
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
pre 16 sati 17: 25
Cena karte za severnu tribinu za meč sa Hapoel Ber Ševom iznosi 800 dinara. Istok košta 1.200 dinara, zapad 1.500 dinara, a tribina "Siniša Mihajlović" - 2.800 dinara.
01.08.2026 22: 01
"Romantičari" se probudili.
28.07.2026 21: 59
Dimitrije Janković igraće do kraja sezone u superligašu iz Raške.
26.07.2026 23: 26
Fudbaleri Mladosti i Novog Pazara odigrali su bez pobednika u drugom kolu Superlige Srbije, pošto je duel u Lučanima završen rezultatom 0:0.
pre 1 minut 10: 23
Dvojica reprezentativaca sa Mundijala priključiće se popodne pripremama u Austriji, Brazilac u Madridu rešava svoj status.
pre 24 minuta 10: 00
Jedan evropski Savez okrenuo ćurak, na štetu predsednika Međunarodne fudbalske federacije.
pre 1 sat 09: 16
Čuvar mreže fudbalske reprezentacije Zelenortskih Ostrva digao Santijago na noge.
pre 1 sat 08: 55
Jedan od dva preostala predstavnika Srbije na evropskoj fudbaskoj sceni čeka žreb za plej-of Lige konferencija.
Ostavite komentar