Radnički 1923 nastavio pobedničku seriju: Na "Čika Dači" pao IMT koji u 2024. godini još nema osvojen bod

01.03.2024 15:56
Fudbaleri Radnilkog 1923 MN Press
Fudbaleri Radnilkog 1923

Fudbaleri Radničkog 1923 nastavili su sa serijom sjajnih rezultata u prolećnom delu sezone Mozzart Bet Superlige, budući da su u okviru 23. kola na svom terenu bili bolji od IMT-a - 1:0 (1:0).

Gol odluke u 15. minutu postigao je Matija Gluščević na asistenciju Milana Aleksića i time su Kragujevčani ostvarili petu uzastopnu pobedu u elitnom rangu takmičenja, a od toga su četiri puta pobedili u tekućoj kalendarskoj godini.

Bili su domaći igrači bolji i konkretniji tim u odnosu na goste sa Novog Beograda, pre svega se to odnosi na igru u prvih 45 minuta i to po terenu koji nije bio baš idealan, mada nije baš ni bilo nemoguće na njemu razviti igru.

Jeste na stadionu "Čika Dača" viđeno mnogo lepih poteza, ali ono što je nakon 90 odigranih minuta ostalo kao glavni utisak je velika nervoza svih aktera ovog susreta. Čini se vrlo nepotrebna.

Konstantno su se na terenu dešavale sitne čarke, neke su pretile i da prerastu u fizički obračun, a sredinom prvog poluvremena sudija, Nenad Minaković je čak isključio trenera domaćih, Feđu Dudića nakon burne reakcije.

Ipak, ne može se reći da gosti iz najveće beogradske opštine nisu imali svoje šanse. Šta više, imali su ih nekoliko, pre svih preko Aleksandra Lutovca, ali nekadašnji fudbaler Partizana nije imao svoj dan i promašio je nekoliko izglednih prilika, od kojih je ona iz finiša prvog dela meča bila najbolja. On je tada sa nekoliko metara uspeo da prebaci gol.

Zbog takvih propuštenih prilika gosti su ostali na 21 osvojenom bodu i u Kragujevcu su ovog petka zabeležili čak 14 poraz u sezoni i u 2024. godini su još bez pobede, pa je izvesno da ih do kraja sezone čeka grčevita borva za opstanak u eliti.