(KRAJ) Novi Pazar - Crvena zvezda 0:3: Šerif Ndjaje stavio tačku na trijumf

17.02.2024 15:50
Radost Aleksandra Dragovića MN Press
Radost Aleksandra Dragovića

Povratak Vladana Milojevića na klupi Crvene zvezde obeležen je pobedom nad Voždovcem pred brojnom publikom na "Marakani", ali danas će Novi Pazar biti prvi veliki prolećni ispit za šampiona (14.00, TV Arena 1 Premium).

Iako trener domaćina Igor Matić ne može da izvede najbolji tim, jer su u Pančevu povrede zadobili Adem Ljajić i Marko Šćepović, na bivšeg dugogdoišnjeg trenera u Čukaričkom poslaće jedan jako dobar, meritoran tim koji žudi za prvim plasmanom u Evropu, a on je svakako bliži ako se posle devet godina pobede crveno-beli.

Na drugoj strani, Milojević još nema sve igrače na broju, za ovaj susret ima i Hvanga In-Boema, koji se vratio sa Kupa Azije, ne i Žan Filipa Krasoa, šampiona Afrike sa Obalom Slonovače. Međutim, povrede Milana Rodića i Koste Nedeljkovića uslovila je promenu formacije, pa od starta prvi put igra napadač Uroš Sremčević.

Novi Pazar - Crvena zvezda 0:3 (0:2)

Stadion: Gradski.
Sudija: Danilo Nikolić.
Strelci: Dragović u 9, Kanga u 40.  iz penala, Ndaje u 81. minutu.

NOVI PAZAR: Mirković - Bojat, Azemović, Fajed, Anan - Islamović (46. Đo), Momčilović (od 82. Petković), Adešina (46. Knežević) - Karaklajić, Obradović, Suma (od 88. Opara).

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Spajić, Dragović, Điga - Mijailović, Kanga (od 86. Šljivić), Hvan, Olanjinka (od 82. Knežević) - Ivanić (od 52. Rodić) - Bukari (52. Lučić), Sremčević (52. Ndjaje).

(UŽIVO) Novi Pazar - Crvena zvezda

17.02.2024. 15:53

Kraj meča, pobeda Zvezde 3:0

Kraj meča, ubedljiv trijumf Crvene zvezde 0:3.

17.02.2024. 15:44

81. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 0:3, strelac Šerif Ndjaje

Drugi gol posle prekida za Zvezdu i izvestan pečat na trijumf. Hvang je izveo korner, Điga šutirao, a Šerif Ndjaje kolenom sproveo loptu u mrežu.

17.02.2024. 15:39

75. minut: Dobar pokušaj Kange

Pokušao je Gelor Kanga sa 25 metara, lopta je prohujala pored stative.

17.02.2024. 15:34

72. minut: Zvezda bez šanse u nastavku

Zvezda se uglavnom brani u nastavku meča, nema ofanzivnih akcija što se retko dešava na mečevima šampiona.

17.02.2024. 15:22

60. minut: Dragović opet izblokirao Sumu

Sjajan napad Novog Pazara i ponovo nema gola. Sjeduba Suma je sve dobro uradio (prijem, dribling), ali ponovo mu je Dragović uklizao i sporečio ga da zatrese mrežu. Domaćin je mnogo bolji rival u nastavku.

17.02.2024. 15:16

51. minut: Kanonada Pazaraca bez gola

Napali su Pazarci iz svih oružja, ali golman Glazer je odbranio prvo "bombu" Đoa, a potpom sa glave skinuo loptu i Obradoviću.

17.02.2024. 15:04

Počelo je drugo poluvreme, dve izmene u Novom Pazaru

Počelo je drugo poluvreme, ima izmena. Korejac Đo i Filip Knežević su ušli kod domaćina umesto Islamovića i Adešine.

17.02.2024. 14:51

Kraj prvog dela

Kraj prvog dela, Zvezda na poluvremenu ima dva gola prednosti.

17.02.2024. 14:42

40. minut: GOOOL, vodi Zvezda 0:2, strelac Kanga sa penala

Gelor Kanga je izveo penal, posle pet minuta pregleda VAR-a i bio je uspešan.

17.02.2024. 14:38

36. minut: Nikolić dosudio penal za Zvezdu

Sudija Danilo Nikolić je dosudio penal za Zvezdu posle starta odbrane domaćina nad Đigom. Dobio je štoper Zvezde udarac u glavu od Momčilovića, ali je sudija čekao VAR sobu. Jer, bilo je pitanje samo da li je Momčilović stigao pre do lopte od štopera Zvezde.

17.02.2024. 14:37

35. minut: Sremčević umalo strelac

Mogla je Zvezda da uveća prednost, Kanga je centrirao, Uroš sremčević je veoma dobro šutirao u sam gornji ugao, ali je Mirković sjajno odbranio.

17.02.2024. 14:29

27. minut: Suma upropastio veliku šansu

Sejduba Suma je kreirao, pa na kraju upropastio veliku priliku za domaćina. Organizovao je "novi Srbin" odličnu kontru, Karaklajiću mu je poslao povratni pas, ali je izostao udarac. Pokušao je Suma da dribla, pa mu je Dragović oduzeo loptu.

17.02.2024. 14:26

22. minut: Novi Pazar uspostavio ravnotežu

Uspostavio je Novi Pazar ravnotežu, imao je Adešina jedan neuspešan pokušaj, a Karaklajić zadaje mnogo problema defanzivcima crveno-belih. Na drugoj strani, Zvezda ima prednost, ali i prilično prostora za kontru.

17.02.2024. 14:12

9.minut: GOOOL! Vodi Zvezda 0:1, strelac Aleksandar Dragović

Gelor Kanga je odlično izveo prekid sa desne strane, kapiten Aleksandar Dragović je dobro percipirao prostor i udarcem glavom savladao Mirkovića.

17.02.2024. 14:08

6. minut: Mirković brani "bombu "Olanjinke

Zvezda je u ofanzivi, Piter Olanjinka je uputio snažan udarac sa 13-14 metara, ali pravo u Mirkovića koji je uspeo da odbrani.

17.02.2024. 14:04

2. minut: Karaklajić samo u spoljni deo mreže

Grešku na sredini terena igrača Zvezde umalo nije kaznio Karaklajić. Prošao je po levoj strani, prevario Đigu, ali pogodio sa 12 metara samo spoljni deo mreže.

17.02.2024. 14:00

Počela je utakmica u Novom Pazaru

Počela je utakmica u Novom Pazaru, vreme je idealno za igru, sunčano, ali zbog kazne domaćina nema publike što će umnogome oduzeti draž utakmici.

17.02.2024. 13:53