srb
• najnovije

Peta Saldanje za tri boda Partizana u Ivanjici: Malo šansi, povreda Dukurea, jedan gol i crveni Antića

10.02.2024 16:01
Mateus Saldanja, fudbaler Partizana MN Press
Mateus Saldanja, fudbaler Partizana

Svakoj seriji jednom dođe kraj, ali Partizanovoj u Ivanjici još nije. Posle 11 vezanih trijumfa, crno-beli su upisali i 12. na stadionu "kraj Moravice", a čovek odluke bio je Mateus Saldanja. Brazilac je u fudbalski siromašnoj predstavi na otvaranju prolećnog dela sezone iskoristio jednu od retkih prilika i u 62. minutu savladao vrlo dobrog Strahinju Manojlovića.

"Parni valjak" je protiv Ivanjičana odigrao 30 prvenstvenih utakmica i zabeležio 24 pobede, a ova mu je osigurala ostanak na liderskom mestu tabele Superlige, bez obzira na ishod utakmice između Crvene zvezde i Voždovca.

Za trenera Igora Duljaja dobra stvar je da je ekipa posle dva meseca zimske pauze drugi deo sezone počela trijumfom, a loša je da su tri boda osvojena posle ne tako ubedljive predstave, kao i da je Nikola Antić u 78. minutu dobio drugi žuti karton i da neće biti na raspolaganju u sledećem meču.

Tim Radovana Ćurčića bio je uglavnom koncentrisan na odbranu i u toj fazi je delovao veći deo meča organizovano i dobro. Slabo je stizao do gola gostujućeg tima, a najbolju priliku propustio upravo posle isključenja Antića, kada je nekadašnji fudbaler Partizana Nemanja Miletić opasno pripretio iz "slobodnjaka", ali je i Aleksandar Jovanović bio oprezan i lepom paradom sprečio izjednačenje.

Prvo poluvreme ostaje samo za zaborav i ništa više. Svih 45 minuta i još sedam sudijske nadoknade protekli su bez ijedne prave prilike, po užasnom terenu. Ostaće upamćeno da su se u 28. minutu sudarili glavama Bubakari Dukure i Aleksandar Trifunović i da je zbog jakog udarca i posekotine fudbaler Javora morao da izađe iz igre.

Javor - Partizan 0:1 (0:0)

Stadion kraj Moravice

Sudija: Milan Ilić.

Strelac: Saldanja 62'

Žuti kartoni: Kopitović, Leandro, Milošević, Ratković (Javor), Natho, Ovusu, Antić (Partizan).

Crveni karton: Antić (Partizan).

JAVOR: Manojlović - Dolmagić (od 81' Mićić), Kopitović, Leandro (od 58' Obradović), Miletić - Dukure (od 33' Marjanović), Petrović - Bosić, Gojković, Milošević - Bajere (od 58' Ratković). Trener: Radovan Ćurčić.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Filipović, Marković, Antić - Ovusu, Natho (0d 61' Severina) - Kalulu (od 61' Nikolić), Zahid, Trifunović (od 76' Stjepanović), Saldanja (od 80' Šehović). Trener: Igor Duljaj.

(UŽIVO) Javor - Partizan

10.02.2024. 16:03

Završena je utakmica

Partizan je golom Saldanje u 62. minutu (15. gol ove sezone) pobedio Javor u Ivanjici.

10.02.2024. 15:51

Šansa za Miletića

10.02.2024. 15:47

CRVENI KARTON ZA ANTIĆA

Nikola Antić je u 78. minutu dobio drugi žuti karton, a odmah posle isključenja, beš iz slobodnog udarca koji je skrivio, Nemanja Miletić je opasno tukao, ali je se iskazao golman Jovanović.

10.02.2024. 15:31

GOOOL!

Partizan je konačno poveo u Ivanjici. Crno-belima je bilo potrebno više od sat vremena da stvore priliku, tačnije 62, a onda je iz prve prave stigao do gola. Aut je izveo Antić, Nemanja Nikolić teko što je ušao u igru umesto Kalulua, uspeo je da prebaci loptu na prvu stativu gde je Saldanja atraktivno pogodio mrežu.

10.02.2024. 15:23

PRVA PRILIKA!

Imao ju je Partizan u 55. minutu. Natho je izveo slobodan udarac, Leandro Pinto nespretno intervenisao, a Manojlović se izvio i sprečio vođstvo crno-belih. Odmah posle te šanse i kornera za Beograđane, u Javoru su izvršene dve izmene.

10.02.2024. 15:18

Isti ritam i u drugom poluvremenu

Igra se već pet minuta u nastavku utakmice, ali i dalje nema prilika. Slika je ista, Partizan ima više loptu, jalovo je opasan, dok je Javor koncentrisan na odnranu svog gola.

10.02.2024. 14:54

Završeno je prvo poluvreme

Slaba igra oba tima po lošem terenu. Javor - Partizan 0:0, posle prvog dela, koje je produženo za sedam minuta.

10.02.2024. 14:43

Finiš fudbalski siromašnog prvog poluvremena

Ovo je najbolja prilika u dosadašnjem toku meča. I to sve govori...

U toku je 42. minut.
10.02.2024. 14:36

Prinudna izmena Radovana Ćurčića

Marjanović je ušao umesto Dukurea u 33. minutu.

10.02.2024. 14:31

Sudar glavana Trifunovića i Dukurea

Bubakari Dukure nije bio najoprezniji u 29. minutu. U žaru borbe visoko je skočio i u tom duelu udario glavom o glavu fudbalera Partizana Aleksandra Trifunovića. Obojica su zaradili posekotine, a prekid je trajao nekoliko minuta kako bi se fudbalerima ukazala pomoć. Meč je posle više od dva minuta nastavljen, s tim da je Dukure napustio teren sa čalmom.

10.02.2024. 14:26

Partizan sve više preti

Kako se i očekivalo najopasniji igrač lidera Superlige Srbije je Saldanja. Još nije uspeo da uđe u pravu šansu. Takođe, beležimo prvi udarac u okvir gola Javora, uputio ga je Bibars Natho, ali je šut iz "slobodnjaka" bio prilično slab, tako da nije bili nikakvih problema za golmana domaće ekipe.

10.02.2024. 14:24

Miran početak u Ivanjici, nema prilika

Posle 20 minuta igre utakmice 20. kola Superlige Srbije između Javora i Partizana nema ozbiljnih prilika. Crno-beli imaju više loptu u posedu, ali nisu uspeli da stvore izglednu priliku, baš kao ni njihovi domaćini. Za sada duel protiče bez mnogo uzbuđenja i turbulencija, izgra se prilično korektno.

10.02.2024. 14:22

Medina ne igra, ujeo ga je pas

Fudbaler Partizana nije ni doputovao u Ivanjicu, jer ga je ujeo pas. Zbog toga je Igor Duljaj morao da napravi određene promene u zadnjoj liniji svog tima.

10.02.2024. 13:54

Lepo popunjene tribine, teren i ne baš najbolji

Teren na stadionu "kraj Moravice" izgleda loše i kako meč bude odmicao biće sve teže igračima oba tima. Dobra vest za oba tima je da nema padavina u Ivanjici.

10.02.2024. 13:40

Javor bez pobede protiv Partizana

Partizan i Javor odigrali su 29 prvenstvenih utakmica. Ivanjičani nikada nisu uspeli da pobede crno-bele, koji su u pomenutim duelima ostvarili 23 pobede.