17.03.2023 20:04
Mladosti GAT ne pomaže ni Lalatović: Radnički 1923 odneo čitav plen iz Novog Sada MN Press

Fudbaleri Radničkog 1923 do druge uzastopne pobede u nastavku sezone stigli su na gostovanju Mladosti GAT. U 27. kolu Mozzart bet Superlige slavili su u Novom Sadu rezultatom 2:1 (1:0) u prethodnom kolu nadigrali su Napredak i prekinuli negativan niz od sedam mečeva bez pobede (dva remija, pet poraza).

Novosađani sa novim trenerom Nenadom Lalatovićem nastavili su po starom, na šestoj utakmici za redom nisu osvojili ceo plen i nalaze se na začelju tabele.

Pobedu Kragujevčanima doneo je Milutin Vidosavljević u 61. minutu. Napadač gostiju kaznio je slabu reakciju odbrane domaćih. Izborio se za loptu Luka Milunović u protivničkom šesnaestercu, nadmudrio je dvojicu čuvara, potom proigrao na desnoj strani Vidosavljevića koji je pogodio suprotan ugao za konačnih 2:1.

Prvi put gosti su poveli u 30. minutu. Vasilije Đurić je na levoj strani, uz gol aut liniju prihvatio loptu, predriblao Nikolu Jankovića,  i potom,  pored Hakmana i Vujadinovića, na drugoj stativi proigrao Luku Zorića koji je neometano zatresao mrežu - 0:1.

Domaćin je bolje otvorio drugi deo, u 50. minutu štoper Radničkog Filip Ivanović je na drugoj stativi oborio Nemanju Milića. Dosuđen je penal, a kapiten domaćih Novica Maksimović bio precizan za 1:1.

Pet minuta nakon što su primili drugi gol, domaćin je mogao do izjednačenja. Nabačenu loptu sa desne strane loše je procenio golman Miloš Mladenović, istrčao je na peterac i nije uspeo da je uhvati. Novica Maksimović našao se na drugoj stativi i sa nekoliko metara bio neprecizan.