Još jedan šok u Humskoj: Partizan se ispromašivao, Radnik odneo bodove

17.03.2023 18:00
Još jedan šok u Humskoj: Partizan se ispromašivao, Radnik odneo bodove MN Press

Fudbaleri Partizana priredili su u Humskoj reviju promašaja i još jedan šokantan rezultat. Poslednjeplasirani Radnik je u 27. kolu Mozzart bet Superlige odneo čitav plen, slavio je rezultatom 2:1. U nastavku sezone, na pet mečeva pred svojim navijačima, crno beli su i dalje bez pobede, zabeležili su dva remija i tri poraza.

Ekipa iz Surdulice kaznila je dve greške odbrane domaćina, čiji su se napadači ispromašivali pred mrežom golmana Stefana Ranđelovića.

Partizan - Radnik 1:2 (0:2)

Stadion: Partizana
Sudija: Momčilo Marković
Strelaci: Rikardo u 82. za Partizan, Radulović u 13. i Jokić u 45. za Radnik

PARTIZAN: Popović – Filipović, Vujačić, Marković, Urošević – Belić (od 46. Baždar), Kolorado (od 65. Pantić) – Dijabate (od 56. Pavlović), Natho, Menig (od 73. Jović) – Rikardo.

RADNIK: Ranđelović – Lazić, Stevanović (od 43. Jokić), Bondarenko, Abubakar, Stojanović – Rustemović (od 66. Nedeljković), Danoski (od 79. Subotić), Radulović (od 79. Dražić) – Duronjić (od 66. Bogdanović), Makarić.

U prvom delu, do 23. minuta igre, stative za Partizan pogodili su Kvinski Menig, Aleksdandar Filipović i Rikardo. Za to vreme, Andrija Radulović je u 13. minutu, nakon što mu je asistirao Milan Makarić, a lopta prošla ispod noge Igoru Vujačiću, izašao pred Popovića i matirao ga za 1:0.

U finišu prvog dela štoper gostiju Ranko Jokič samo što je ušao u igru. Na terenu je proveo možda 30 sekundi kada je udarcem glavom iz peterca ugrozio mrežu golmana Popovića koji je ispustio loptu i ona se otkotrljala iza gol linije za 0:2.

Radnijk je bolje otvorio meč i u 7. minutu dve šanse su propustili Andrija Radulović, odlično je reagovao golman Aleksandar Popović  i potom Dušan Stevanović koji je pogodio stativu.

Na meču se dogodilo i to da je nepogrešivi Bibars Natho bio neprecizan sa  penala za crno bele nakon što je prethodnih 27 realizovao.

Rikardo je u 62. minutu iznudio najstrožu kaznu, a Natho preuzeo odgovornost. Njegov udarac sa 11 metara odbranio je Stefan Ranđelović.

Tek u 82. minutu najbolji strelac Partizana Rikardo je našao put do mreže Surduličana, prethodno, šanse su propustili Andrija Pavlović (74. i 90+2. minut) i Rikardo (78. minut).  U finišu meča briljirao je sjanim odbranama Stefan Ranđelović koji nije dozvolio da domaćin stigne makar do boda.