(KRAJ)Radnik – Partizan 1:2: Crno-beli posle mnogo muka slavili u Surdulici

24.02.2024 14:59
Bibras Natho na meču protiv Radnika u Beogradu MN Press
Bibras Natho na meču protiv Radnika u Beogradu

Zalihu od boda prednosti nad Crvenom zvezdom iz jesenjeg dela polusezone Mozzart Bet Superlige fudbaleri Partizana sačuvali su u prethodna dva kola prolećnog dela takmičenja, a ove subote imaju priliku da je "podebljaju" na plus četiri.

Za početak samo na dva sata, budući da aktuelni šampion od 16.00 časova (TV Arena 1 Premium) igra derbi meč 22. kola protiv Čukaričkog na svom terenu, a u zavisnosti od tog meča potencijalno i na duže.

Poveda crno-belih u Surdulici svakako bi stvorila pritisak nad igračima sa stadiona "Rajko Mitić", ali da bi se to dogodilo tim iz Humske mora debelo da se pomuči na jugu Srbije.

Radnik – Partizan 1:2 (0:0)

Stadion: u Surdulici
Sudija: Miloš Milanović

Strelac: Šovšić 90. - Marković 70, Baždar 90.
Radnik: Ranđelović, Abubakar, Duronjić, Gašić, Jovanović, Jović, Milićević, Oreščanin, Šovšić, Tomaševiž, Zajmović.

Partizan: Jovanović, Antić, Marković, Kovačević, Stojković, Ovusu, Kalulu, Natho, Goh, Zahid, Baždar.

(UŽIVO) Radnik - Partizan 1:2 (0:0)

24.02.2024. 15:51

90. MINUT: Evo drame u Sureudlici, Radnik smanjuje na 1:2

Činilo se da je meč rešen, ali Sudruličani se vraću  i pred nama je drama.

Golu je prethodio faul Kovačevića u svom kazneom prostoru i sudija milanović je pokazao na belu tačku, a presizan je bio Ovšić.

24.02.2024. 15:38

90. MINUT: Baždar duplira prednost crno-belih

Konačno je uspeo Samad baždar.

Iskorsitio je novu priliku i dupliroa prednost crno-belih na ovom meču.

24.02.2024. 15:34

90. MINUT: Šansa za domaće

Mogli su domaći igrači da izjednače, ali su se spetljali i rezultat je ostao 0:1.

24.02.2024. 15:24

80: MINUT: Mogao je Baždar da reši pitanje pobednika

Mogao je Samad Baždar da reši pitanje pobednika, ali je ponovo bio neprecizan.

Međutim, sa klupe je dobio punu podršku trenera Igora Duljaja koji ga bodri i uverava da će sledeći put postići gol..

24.02.2024. 15:15

70. MINUT: Partizan vodi, strelac je Marković

Malopre je Svetozar Marković mogao da bude tragičar, ali je penal za koji je sudija Milanović pomislio da je napravio poništen, a sada je postao junak Partizan.

Defanzivac crno-belih je iskoristio uigranu akciju tima izu Humske i doveo goste u vođstvo u Surdulici.

24.02.2024. 15:04

59. MINUT: Penal za domaće, ali je nakon gledanja snimka sudija promenio odluku

Penal za domaći sastav.

Svetoztar Marković je neoprezno reagovao, oborio je fudbalera domaćihi sudija Milanović je pokazao na belu tačku, a zatim je dobio poziv iz VAR sobe da pogečda taj snimak.

On je to učinio, posle ćega je promenio odluiku.

24.02.2024. 14:57

53. MINUT: Još veća prilika za Partizan, Baždar je ne pretvara u gol

Mnogo je bolje Partizan ušao u drugo poluvreme.

Bibras Natho je sada spojio sa golom mladog Baždara, on je dva puta pokušavao loptu da sprovede u mrežu, ali je oba puta mnogo uspešniji bio golman domaćih Ranđelović.

24.02.2024. 14:53

49: MINUT: Najbolja šansa za Partizan

Najbolja šamns aza Partizan na meču.

Lopta je bila na gol liniji, ali ju je izbacio Gašić, nad kojim je potom napravljen faul.

24.02.2024. 14:48

46. MINUT: Počeloje drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme na mečuu Surdulici.

U napad su prvi krenuli igrači Partizana koji nakon prvih 45 minuta mogu da budu manje zadovoljni rezultatom 0:0 koji stoji na semaforu.

U ekipama nema novih igrača.

24.02.2024. 14:34

Kraj prvog poluvremena

Taman kada su domaći igrači preuzeli inicijativu od Partizana. odlazi se na odmor i trener gostiju Igor Duljaj ima mnogo toga da kaže svojim igračima.

Teško da će crno-beli sa ovako neodlučnom igrom u špicu napada uspeti da probiju odbranu Radnika.

24.02.2024. 14:32

44. MINUT: Prete domaći, Kovačević sprečava vođstvo Radnika

Opasno, baš opasno prete igrači domaćih.

Sve je moglo da bude mnogo opasnije da su se bolje razumeli Duronjć i Šovšić, ali su ipak uspeli da upute udarac ka golu, a situaciju ispred svog gola je raščistio Kovačević.

24.02.2024. 14:28

40. MINUT: Lazar Jovanović je promašuje prazan gol, ali bio je ofsajd

Fudbaleri domaćih kreirali su sjajnu akciju, ozbiljno pripretili iz kontranapada koji je završen velikim promašejem Lazara Markovića koji nije uspeo da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

Međutim, čak i da je u tome uspeo gol ne bi bio priznat jer su tokom akcije igrači Radnika bili u ofsajd poziciji.

24.02.2024. 14:24

38. MINUT: Novi slobodan udarac za domaće i novi šut preko gola

Gotovo na istom mestu gde je pre desetak minuta napravio prvi faul u zoni šuta, Samad Baždar je to uradio ponovo.

Ovoga puta slobodan udarac je izveo Tomašević, ali je i on bio neprecizan.

24.02.2024. 14:19

31. MINUT: Sjajan pokušaj Antića, ali pored gola

Nastavlja se inicijativa Partizana.

Bibras Natho je sjajno promenio stranu, težište igre je sa desne strane svog napada preselio na suprotnu, lopta je došla do Nikole Antića i on je iz prve šutirao.

Na putu ka golu lopta je nezgodno odskočila, malo prevarila golmana domaćih, ali, ipak, završila pored stative u gol autu.

24.02.2024. 14:14

25. MINUT: Radnik preti iz slobodnjaka, ali nije to bio ozbiljan šut

Neoprezno je Samad Baždar napravio prekršaj u zoni šuta.

Odgovornost je preuzeo Jović koji je šutirao levom nogom, uspeo je da prebaci živi zid, ali i gol gostiju, pa Aleksandar Jovanović nije morao da interveniše.

24.02.2024. 14:06

19. MINUT: Pritisak Partizana traje, Stojković pokušava iz daljine

Crno-beli su u potpunosti preuzeli domanicaju na terenu, lopta je više u njihovim nogama i na nekoliko minuta uspevaju da upute šut ka golu domaćih.

Ovoga puta to je učinio Aranđel Stojković, koji je pokušao iz daljine, ali nije to bilo opasno po gol Radnika.

24.02.2024. 14:01

12. MINUT - Nove dve prilike za crno-bele

Agresivniji su fudbaleri Partizana u Surdulilici.

Prvo je šansu imao Bibras Natho koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pravo u golmana domaćih, a iz kornera koji je usedio u prilici se našao i SamadBaždar koji uputio solidan udarac, ali je domaći čuvar mreže bio na mestu.

24.02.2024. 13:55

6. MINUT: Šansa za Baždara

Odgovara Partizan na drugoj strani.

Natho je uposlio mladog Samada Baždara koji je šutirao sa oko pet ili šet metara i to direktno u čuvara mreže domaćih Ranđelovića.

24.02.2024. 13:53

5. MINUT: Prva šansa za domaće

Prvu ozbiljnu priliku na utakmciu su napravili domaći igrači koji su pripretili preko Nemanje Tomaševića.

Prvotimac Surduličana je "uhvatio" volej posle jedne odbijene lopte, ali je njegov šut završio prkeo gola golmana Jovanovića.

24.02.2024. 13:49

4. MINUT - Stanje terena nije baš najbolje

Ono čega se trener Partizana, Igor Duljaj pribojavao pred početak ovog meča se i obistinilo - stanje terena na stadionu Radnika nije baš najbolje.

Evidentno je da u ovih uvodnih nekoliko minuta lopta ne odskaće pravilno, što može da stvara problem igračima oba tima, a na ruku im ne ide ni što u Surdulici polako počinje da pada kiša.

24.02.2024. 13:46