
pre 17 minuta 14: 31
Istanbul nas je pokrenuo, sve je drugačije sa Obradovićem: Dobrić veruje u pobedu protiv Baskonije
Crvena zvezda dočekuje Baskoniju u Beogradu u sredu od 21.00 sat (Arena 1 Premium).
Fudbaleri Vojvodine u derbiju 26. kola Mozzart Bet Superlige su na svom terenu savladali Čukarički sa 3:2, a pobedonosni pogodak postigao je Milan Lazarević u 82. minutu.
Domaći su imali prednost od 2:0, ali su gosti u drugom poluvremenu uspeli da izjednače. Međutim, u samoj završnici se levi bek Vojvodine upisao u strelce i tako postao heroj.
Trener novosadskog tima, Radoslav Batak, izneo je svoje utiske nakon meča:
"Bila je dinamična utakmica između dva kvalitetna tima. Mnogo nam znači ova pobeda, jer kad vodite 2:0, pa onda bude 2:2 i na kraju opet pobedite, onda osetite neko olakšanje. Međutim, već sutra se okrećemo novoj utakmici. Pri vođstvu do 2:0, imali smo još nekoliko šansi. U drugom delu smo malo pali, došlo je do opuštanja, ušla je malo u nas i nesigurnost posle primljenih golova, ali smo pokazali karakter i došli do pobede. Pred nama je dug put, moramo još dosta da radimo i ima još prostora da se poprave svi aspekti igre. Čestitam momcima na tome što su pokazali karakter, a videćemo na kraju šta smo zaslužili i koliko bodova ćemo osvojiti. Nadam se da će to biti dovoljno za Evropu", rekao je Batak posle meča.
Trener Čukaričkog, Dušan Kerkez, kao razlog za poraz istakao je veliku želju za potpunim preokretom:
"Čestitam Vojvodini na pobedi. Kada otvorite ovako utakmicu, sa vrlo brzo primljena dva gola, onda je jako teško da se vratite protiv kvalitetne ekipe kao što je Vojvodina. U drugom poluvremenu energija je bila na visokom nivou i nakon što smo se vratili posle 2:0, verovatno zbog prevelike želje da se pobedi, platili smo ceh. Bila je zanimljiva utakmica, pravi derbi ekipa koje se bore za Evropu. Mojim momcima čestitam na drugom poluvremenu, a to prvo poluvreme treba da nam bude veoma velika škola. Imali smo problema s tim ulaskom u igru, ali radićemo na tome. Igraćemo opet sigurno i videćemo na kraju gde smo", istakao Kerkez.
U narednom kolu Čukarički će dočekati Voždovac, a pre toga će odmeriti snage sa Metalcem u Kupu. Vojvodina će gostovati Javoru u Ivanjici.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
08.05.2024 19: 53
Ekipa sa Banovog brda napravila je krupan korak u borbi za mesto koje vodi u Evropu i sada je "pobegla" Novosađanima na tri boda
02.04.2024 09: 26
Derbi meč današnjeg programa igra se od 18 časova i 30 minuta na stadionu "Karađorđe" na kojem domaća Vojvodina kao šestoplasirani tim na tabeli dočekuje, za poziciju bolje plasirani Čukarički koji ima identičan broj bodova kao i tim trenera Božidara Bandovića.
31.01.2024 10: 10
Jako nevreme koje je u utorak vladalo na Kipru uticalo je na to da se fudbaleri Vovjodine i Čukaričkog u Srbiju vrate bez generalne probe pred nastavak sezone.
05.11.2023 17: 29
Fudbaleri TSC-a su slavili protiv Čukaričkog 2:0 (1:0), a Vojvodina i Železničar su odigrali nerešno 2:2 (2:0) u 12. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.
pre 3 sata 11: 22
Teško da možemo ponovo videli toliko golgeterski sadržajnih mečeva elitnog takmičenja u jednoj turi, ali hajde da se nadamo reprizi 21. oktobra.
pre 3 sata 10: 50
Šampion Srbije otišao na utakmicu trećeg kola fudbalske Lige Evrope.
pre 4 sata 10: 20
Naslednik čuvenog CR7 nagrađen za dobre igre u Al Nasru.
pre 4 sata 09: 59
Strateg Borusije iz Dortmunda blizu trenerskog rekorda u Ligi šampiona.
Ostavite komentar