Povratak na pobedničke staze: TSC savladao Javor u Bačkoj Topoli

18.12.2023 17:56
Fudbaler TSC-a, Ifet Đakovac MN Press
Fudbaler TSC-a, Ifet Đakovac

Nakon što su upisali remi sa Radničkim iz Kragujevca i poraz od Olimpijakosa u Ligi Evrope, fudbaleri TSC-a su se vratili na pobednički kolosek trijumfom nad Javorom 3:0 (2:0) u 19. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Od prvog minuta je tim Žarka Lazetića stavio protivniku do znanja da neuspeh nije opcija za njih na ovom meču. Ekipa iz Bačke Topole je ređala šanse. Milan Radin je pripretio već u 7. minutu udarcem sa distance, a Marko Rakonjac je u 18. minutu ali iz ofsajd pozicije.

Upravo Rakonjac se našao u ulozi asistenta u 28. minutu kada je Ifet Đakovac doneo prednost domaćinu. Delovalo je da će to biti i rezultat na poluvremenu, ali je Rakonjac ponovo bio strelac a VAR soba ovog puta nije reagovala.

U drugom delu igre je TSC nastavio da diktira tempo i nije dozvoljavao Javoru previše šansi. Lopta je uglavnom bila u nogama doskorašnjeg učesnika Lige Evrope. Tako je usledio i treći pogodak za tim iz Bačke Topole u 81. minutu, a strelac je  bio Miloš Pantović.

TSC se nakon ove pobede i dalje nalazi na trećoj poziciji sa 36 osvojenih bodova, dok je Javor sa druge strane ostao na 10. mestu sa 20.