Voždovac nastavio da puni mreže protivnika: "Petarda" Železničaru za novi trijumf

15.12.2023 20:08
Fudbale Voždovca na meču sa Železničarom MN Press
Fudbale Voždovca na meču sa Železničarom

Treća uzastopna pobeda za Voždovac. Nakon pobeda nad IMT-om (4:0) i Radničkim iz Sremske Mitrovice (6:3),  "zmajevi" su ponovo bili nemilosrdni i napunili mrežu Železničara iz Pančeva 5:0 (2:0) u 19. kolu Superlige Srbije.

Ekipa Marka Savića je u potpunosti diktirala tempo tokom čitavog meča, a već u devetom minutu je Bogdan Jočić doneo prednost domaćinu nakon asistencije Džuniora Flemingsa. Isti igrač je ponovo bio u ulozi asistenta u 21. minutu kada je Mihajlo Nešković zatresao mrežu protivnika.

Ništa drugačija slika nije bila u drugom poluvremenu. Borisav Burmaz je već u 50. minutu doneo tri gola prednosti Voždovcu, dok je Filip Antonijević u 55. rešio pitanje pobednika. Burmaz je ponovo postigao pogodak u 59. minutu za 5:0 i delovalo je da se Pančevcima sprema debakl. Ipak, utešni pogodak za goste je postigao Evgen Pavlov i tako barem malo ublažio poraz.

Voždovac se pobedom popeo na šestu poziciju i ima 25 osvojenih bodova, a Železničar je ostao na 14. mestu sa 17.