27.11.2023 17:54
Javor napunio mrežu Voždovca u snežnoj Ivanjici: Bosić i Tanko ukrotili "zmajeve" MN Press

Fudbaleri Javora daleko bolje su se snašli od kolega iz Voždovca na izuzetno blatnjavom terenu, "opkoljenog" gomilom snega skinutog sa trave njihovog stadiona u Ivanjici; toliko da su "pocepali" mrežu "zmajeva"u, zbog snežne oluje, za 24 sata odloženom meču 16, kola Mozzart Bet Superlige Srbije - 4:0 (1:0).

To im je druga vezana pobeda, obzirom na to da su prethodno protiv Spartaka, takođe kod kuće, prekinuli crnu rezultatsku seriju, dok je gostima iz Beograda ovo šesti uzastopni superligaški nastup bez maksimalnog bodovnog učinka. Sve to zaslugom i(li) krivicom Radivoja Bosića i Ibrahima Tanka.

Menjali su se asistenti, ali ne i strelci, jer su samo srpski vezista i napadač iz Gane davali golove. Prvi u 43. i 48. minutu, a drugi posle njega (52, 78). S tim što je Tanko stigao i da namesti jedan pogodak, pa je tandem podelio slavu posle ovih 90 minuta, tokom kojih je imalo šta da se vidi, iako se lopta teško probijala kroz kaljugu.