IMT prekinuo crnu seriju u Kruševcu: Braća Lukovići presudili Napretku!

06.11.2023 20:33
IMT prekinuo crnu seriju u Kruševcu: Braća Lukovići presudili Napretku! MN Press

Fudbaleri IMT-a najzad su prekinuli negativnu seriju u MozzartBet Superligi. Novajlija u elitnom rangu, koji je pored eliminacije u Kupu Srbije, uzeo svega jedan bod u poslednja četiri kola, popravio je sliku na terenu u Kruševcu. Pobedio je Napredak sa 4:0 (2:0) i ubedljivom igrom na gostujućem stadionu pokazao da mu je ipak mesto u eliti, uprkos nešto slabijim rezultatima ove sezone.

"Traktoristi" su nakon odličnog početka sezone, upali u krizu. Od kraja avgusta i utakmice sa TSC-om, vezali su šest poraza uz po jednu pobedu i remi. Istina, u gotovo svakoj utakmici su gubili sa golom razlike. Da bi danas najzad prekinuli crnu seriju i zabeležili tri zlatna boda u Kruševcu. I to golovima braće Luke i Miloša Lukovića.

Prvi pogodak postigao je Luka u ranoj fazi meča, Miloš je udvostručio prednost u 30. minutu iz penala, da bi isti igrač u 70. povisio na 3:0. A, konačan rezultat postavio je njegov brat Luka, samo tri minuta kasnije - 4:0.

IMT je tako došao do 14. boda u sezoni, dok je Napredak ostao na 11. IMT u narednom kolu dočekuje Mladost iz Lučana, dok će Kruševljani gostovati Radniku iz Surdulice.