• najnovije

(KRAJ) Crvena zvezda - TSC 1:1: Đakovac tuširao šampiona u nadoknadi

01.11.2023 21:00
(KRAJ) Crvena zvezda - TSC 1:1: Đakovac tuširao šampiona u nadoknadi MN Press

Šampion bez prava na grešku, vicešampion Srbije igra za prekid posta. Crvena zvezda u odloženom meču 8. kola Mozzart bet superlige ima imperativ pobede protiv TSC-a, koji ne zna za pobedu u poslednjih sedam mečeva u svim takmičenjima.

Gosti iz Bačke Topole su samo jednom u osam gostovanja na stadionu "Rajko Mitić" ostao neporažen, bod su osvojili u septembru 2022. godine (1:1). Zvezda je uglavnom dobijala duele sa ekipom Žarka Lazetića, poslednji put je bilo 3:0 na Marakani u generalci za početak ove sezone.

Golman Omri Glazer je bio neizvestan za meč, ali je prošao poslednji fitnes test i brani večeras. U špicu su Olajinka i Bukari, Kraso je na klupi.

Zvezda i TSC u pojedinim fazama utakmice igraju dobro, ali za oba rivala važi isto - greške i "žute minute" protivnik je obavezno kažnjavao. Šampion nema alternativu sem pobede jer je zaostatak za Partizanom sedam bodova, potencijalno četiri. TSC je treći bez obzira na tri remija (Mladost, Voždovac, Novi Pazar) i poraz od Spartaka, ali za ekipu iz Bačke Topole poziotivan rezultat na Marakani doneo bi preko potrebno samopouzdanje.

Crvena zvezda - TSC 1:1

Stadion: Rajko Mitić.
​Sudija: Milan Mitić.
Strelac: Katai u 84. za Zvezdu, a Đakovac u 90+2. minutu za TSC.

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Điga, Dragović, Rodić - Nedeljković (od 25. L. Nikolić), Hvang, Stamenić (od 65. Mijatović), Lučić - Ivanić (od 74. Katai) - Bukari (od 65. Kraso), Olajinka (od 65. Ndjaje).

TSC: Simić- Đorđević, Antonić, Čalušić - Vlalukin (od 87. Šoš), Radin (od 86. Pantović), Kuveljić, Stanić (od 65. Vulić), Petrović - Jovanović (od 77. Milovanović), Ćirković (od 77. Đakovac).

(UŽIVO) Crvena zvezda - TSC 1:1

01.11.2023. 21:01

Kraj meča, remi na Marakani

01.11.2023. 20:57

90+2. minut: GOOOL! TSC izjednačio na 1:1, strelac Đakovac

TSC dolazi do izjednačenje. Ifet Đakovac je odlično primio loptu u šesnaestercu i ispod Glazera je poslao u ćošak.

01.11.2023. 20:49

84. minut: GOOOL! Zvezda vodi 1:0, strelac Katai

Aleksandar Katai je pronašao ključ za bravu TSC. Posle glavometa, lopta se od stative odbila (šut Mijatovića), Katai je glavom sa dva metra sproveo u mrežu.

01.11.2023. 20:44

79. minut: Simić se razbranio

Pokušao je Katai iskosa sa leve strane, Simić je nogom odbranio.

01.11.2023. 20:41

76. minut: Simić brani udarce Hvanga i Lučića

Hvang je peti pokušao sa distance, udarac sa 18 metara bi je dobar, ali je Simić odbranio. Usledio je i udarac Lučića, golman TSC-a je bio i ovog puta na mestu.

01.11.2023. 20:34

70. minut: Bahar uveo "tešku artiljeriju"

Uveo Bahar trojicu napadača (Ndjaje, Kraso, Mijatović), ali nema prilika. Ivanić je imao sa 16 metara dosta prostora i šutirao je levom nogom preko gola.

01.11.2023. 20:25

60. minut: Ponovo Saša Jovanović preti

Ponovo je prvi opasno zapretio TSC. Petrović je ubacio oštru loptu na 12 metara, Saša Jovanović je sproveo samo u spoljni deo mreže.

01.11.2023. 20:21

58. minut: Zvezda bez ideje, slabo se i kreću u zoni

Zvezdini igrači polako gube živce, a bez špica se slabop i kreću bez lopte između linija. Čuju se i prvi zvižduci na Marakani.

01.11.2023. 20:16

50. minut: Ista meta isto odstojanje

Potpuna ofaziva Zvezde u nastavku, TSC se brani na 20 metara od gola, ima centaršuteva, ima pokušaja (Ivanić, Olajinka) nema posla za Simića.

01.11.2023. 20:09

Počinje drugo poluvreme, bez promena u sastavima

Počinje drugo poluvreme, bez promena u sastavima. Lazar Nikolić je u prvom delu zamenio povređenog Kostu Nedeljkovića.

01.11.2023. 19:50

Kraj prvog dela, nema golova

Kraj prvog dela, nema golova.

01.11.2023. 19:49

45. minut: Revija kornera domaćina, nema prave završnice

Zvezda je pojačala pritisak u poslednjih pet minuta, izvela je četiri kornera (ukupno devet), kruži oko zone gostiju i nema završni pas.

01.11.2023. 19:44

40. minut: Nema prolaza za napade Zvezde

TSc se disciplinovano brani, amortizuje sve pokušaje i sa strane i kroz sredinu.

01.11.2023. 19:40

35. minut: Ćalušić ruši Olajinku u šesnaestercu, nema penala

Štoper TSC Ćalušić je uklizao, Olajinka je pao preko njegove noge i tražio penal. Sudija Mitić je čekao i VAR, pa ostao pri odluci da penala nema.

01.11.2023. 19:35

32. minut: Veliki promašaj Lučića

Sjajna kongra Zvezde, Hvang je iz prve uposlio Bukarija, ovaj prešprinatao 30 metara, idealno poslužioi Lučića koji je loptu poslao preko prečke. Najboilja prilika za Zvezdu.

01.11.2023. 19:31

27. minut: Glazer čudesno odbranio udarac Jovanovića

Velika šansa za TSC, Saša Jovanović se iskrao po desnoj strani, poslao je loptu sa par metara ka golu, ali je Glazer nogom odbranio. Lopta se "prošetala" po gol liniji i izašla napolje.

01.11.2023. 19:27

23. minut: Povreda Nedeljkovića posle "nokauta" Ćalušića

Izveo je prekid TSC, Kosta Nedeljković je intervenisao glavom i izbio loptu, Ćalušić ga nije video i udario nogom u glavu. Ušla je lekarska ekipa, ukazala je pomoć mladom beku koji je sa čalnom na glavi ipak morao da napusti teren. Bahar je na teren poslao Lazara Nikolića.

01.11.2023. 19:23

20. minut: Nema prilika do sada, TSC se oslobodio pritiska

Mnogo trčanja, taktičkih zahteva, nema ni rizika, pa nema ni prilika. TSC se malo oslobodio pritiska, ali i odbrana Zvezde je bila stabilna. Zvezda je izvela četii kornera, bez opasnosti po Simića.

01.11.2023. 19:14

12. minut: Zvezda pokušava sa distance

Teško bez Krasoa i Ndjajea, Zvezda može da ugrozi TSC centaršutevima, pa se sve više odlučuju igrači za šuteve sa distance. Posle Hvanga, udarcima sa distance pokušavali su Ivanić (Simić brani), Lučić (preko gola), ali i Ćirković na drugoj stzrani (Glazer brani).

01.11.2023. 19:10

7. minut: Inicijativa Zvvezde

Potpuna inicijativa Crvene zvezde. TSC se povukao i čeka kontre preko Saše Jovanovića i Ćirkovića. Svesno su prepustli posed lopte domaćinu, koji kruži oko dvojnog bloka.

01.11.2023. 19:02