Autor: Kosta Simetić

28.10.2023 20:25
Zvezda dominirala protiv IMT-a MN Press
Zvezda dominirala protiv IMT-a

Ponovo Crvena zvezda ne može lako da pobedi rivala, tačnije da mirno privede utakmicu kraju, ali je na kraju ipak uspela da upiše trijumf protiv IMT-a - 1:2 (0:2).

Crveno-beli su odmah najavili potpuno ofanzivu, ali nije bilo lako probiti bedem domaćina. To je pošlo za rukom Žan-Filipu Krasou u 22. minutu kada je reprezentativac Obale Slonovače posle solo prodora uspeo da se namesti na jaču, levu nogu i bez problema savlada Bojana Vukmirovića.

Svega četiri minuta kasnije, usledio je novi nalet Crvene zvezde. Loptu je dugo vukao Vladimir Lučić, a onda je uspeo da proigra Pitera Olajinku koji nije imao težak zadatak da povisi na 2:0.

Mali problem za Baraka Bahara je svkakao bila povreda Omrija Glazera. Izraelac je na poluvremenu zamenjen, ali su iz kluba objavili da je prvi golman iz igre izašao preventivno i da nema razloga za brigu kod navijača.

Zoran Popović, rezervni čuvar mreže, ipak nije uspeo da je sačuva u drugom poluvremenu. Vladimir Radočaj je u 72. minutu postigao spektakularan pogodak, izgledao je kao da želi da uputi centaršut, ali je on zapravo na maestralan način savladao Popoviča i dao svom timu nadu da može do boda.

To ipak nije bio slučaj, crveno-beli su odaljili rivala od svog gola i upisali nova tri boda.

IMT - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Stadion: Krov TC Stadion
Sudija: Jovan Šegrt
Strelci: Radočaj u 72. minutu za IMT, Kraso u 22. i Olajinka u 26. minutu za Crvenu zvezdu

IMT: Vukmirović - Ćirković, Vuković (od 46. Vuković), Delević, Džinović - Krstić (od 46. L. Luković), Kodžić, Vukić, Zuev (od 68. Ajdinović) - M. Luković, Golubović (od 62. Radočaj)

Crvena zvezda: Glazer (od 46. Popović) - Điga, Dragović, Rodić (od 46. Nikolić) - Nedeljković, Stamenić, Kanga, Lučić - Kraso (od 63. Katai) - Mijatović, Olajinka (od 74. Endiaj)