(KRAJ) Crvena zvezda - Javor 3:2: Mijatović spasio crveno-bele

21.10.2023 20:25
(KRAJ) Crvena zvezda - Javor 3:2: Mijatović spasio crveno-bele MN Press

Crvena zvezda je u sredu rezultatski ubedljivo pobedila Trajal i plasirala se u osminu finala Kupa Srbije, a večeras protiv Javora (18.30, TV Arena 1 Premium) igraće meč 12. kola Mozzart bet Superlige, a misliti i na sredu gde ih očekuje duel sa Lajpcigom u trećem kolu Lige šampiona.

Trener crveno-belih Barak Bahar i večeras će podeliti minutažu igračima na koje računa i za sredu kako nikog ne bi previše opteretio. Nema Osmana Bukarija i pitanje je hoće li se oporaviti do srede. Šansu je dobio od starta mladi Nedeljković, u postavi je i Kanga umesto Hvanga, a Olajinka je partner Ndjajea u špicu.

Javor je ove sezone veoma dobar, nalazi se u sredini tabele a u prošlosti je umeo da iznenadi na stadionu "Rajko Mitić". pre dve godine je bilo 0:0, a trijumfovali su poslednji put 2010. godine (0:1).

Crvena zvezda - Javor 3:2 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić.
​Sudija: Nenad Minaković.
Strelac: Skoko 15. autogol, Olajinka u 55, Mijatović u 78. za Zvezdu, a Điga 52. minut autogol, Bosić u 65. za Javor.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Điga, Mijailović, Dragović – Nedeljković, Stamenić (od 67. Katai), Kanga (od 76. Hvang), Lučić (od 74. Kraso) – Ivanić – Olajinka, Ndijaje (od 74. Mijatović).

JAVOR: Manojlović – Kopitović, Tojčić, Skoko, Miletić – Dukure (od 77. Obradović), Petrović (od 67. S. Milošević), Eliomar (od 53. Bosić) – Gojković, Dolmagić (od 77. Ilić) – Bajere (od 77. Kofi).

Voždovac – TSC 0:0 u toku

Mladost – Radnički Niš 18.00 (TV Arena sport 10)
Vojvodina – Radnik 18.00 (TV Arena sport 1)

Železničar – IMT 18.00 (TV Arena 1 Premium)

(UŽIVO) Crvena zvezda - Javor

21.10.2023. 20:23

Kraj meča, teška pobeda Zvezde

Kraj meča, teška pobeda Zvezde, Javor je mučio šampiona u drugom delu, dva puta stizao do izjednačenja, treći put nije uspeo.

21.10.2023. 20:19

88. minut: Veliki promašaj Kataija

Mogao je Katai da reši meč, Kraso mu je sjajno napravio zicer, a "Magiko" sa osam metara nije savladao golmana Javora.

21.10.2023. 20:08

79. minut: GOOOL! Zvezda vodi 3:2, strelac Jovan Mijatović

Zvezda ima bisera - Jovana Mijatovića. Ušao je pre nekoliko minuta, na centaršut Ivanića je sjajno reagovao i glavom sa pet metara doneo šampionu novu prednost. A, Zvezda je bila opasno uzdrmana.

21.10.2023. 19:57

65. minut: GOOOL! Javor izjednačio na 2:2, strelac Bosić

Nova kontra i novi pogodak Javora. Radivoj Bosić je pobegao defanzivcima po levoj strani, ušao u šesnaesterac i pogodio bliži ugao. Novi šok na Marakani.

21.10.2023. 19:46

56. minut: GOOOL! Zvezda vodi 2:1, strelac Olajinka

Tri minuta trajala je radost Javora. Olajinka je posle gužve sa dva metra zakucao loptu pod prečku za novo vođstvo Zvezde.

21.10.2023. 19:43

52. minut: GOOOL! Javor izjednačio na 1:1, autogol Đige

U jeku napada Zvezde, Javor je izveo dobru kontru, Điga je u nameri da spreči dodavanje Dolmagiću zatresao mrežu Glazera. Javor je izjednačio na 1:1.

21.10.2023. 19:34

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvrmee, nema izmena u timovima.

21.10.2023. 19:17

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela, Zvezda vodi autogolom Skoka, tri puta su Olajinka, Ndjaje i Ivanić pogađali okvir gola.

21.10.2023. 19:13

40. minut: Zvezda dominira, nema drugog gola

Zvezda i dalje napada. Tri puta su pogađali okvir gola, opsedaju gol gostiju, ali nema drugog pogotka. Uputili su čak 12 udaraca ka golu do sada.

21.10.2023. 19:01

27. minut: Ponovo prečka spasava Javor

Treći put Zvezda pogađa okvir gola. Mirko Ivanić je dobro gađao sa 15 metara, ali samo u prečku.

21.10.2023. 18:57

25. minut: Ndijaje u stativu

Posle prečke Olajinke stigla je i stativa Šerifa Ndijajea. Dobru akciju i centrašut sa desne strane, napadač Zvezde nije uspeo da ubaci u mrežu. Pogodio je samo okvir gola.

21.10.2023. 18:45

15. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 1:0, autogol Skoka

Posle dve dobre prilike za Olajinku, Zvezda je povela. Ivanić je prošao po levoj strani, gađao je Olajinku, a Skoko je u nameri da spreči pogodak zatresao svoju mrežu.

21.10.2023. 18:38

5. minut: Napada domaćin

Napada Zvezda od starta, igra se na polovini Javora koji je prinuđemn da se brani. Stamenić je pokupšao sa 16 metaram, ali nedovoljno jako i precizno da se ugrozi golman gostiju.

21.10.2023. 18:30

Počeo je meč na stadionu Rajko Mitić

Počeo je meč na stadionu Rajko Mitić. Na tribinama je nekoliko hiljada navijača.

21.10.2023. 18:09

Bukarija nema ni na klupi

Osman Bukari nije u protokolu za meč, napadač Crvene zvezde nije se još oporavio od povrede. Na klupi šampiona su: Nikola Vasiljević, Miloš Degenek, Hvan In Bom, Uroš Kabić, Kings Kangva, Aleksandar Katai, Žan Filip Kraso, Jovan Mijatović, Stefan Mitrović, Lazar Nikolić i Uroš Spajić.