01.03.2023 20:09 >> 20:19
Čukarički na tri boda od Partizana: Stojanović vodio "brđane" do trijumfa u Lučanima MN Press

Čukarički je u samoj završnici meča u Lučanima došla do trijumfa nad Mladošću 1:0 (0:0) i na taj način prišao Partizanu na samo tri boda razlike. Ponovo je u ulozi junaka bio rezervista "brđana", Luka Stojanović.

Igrao se 88. minut kada je Marko Docić odlično centrirao sa levog boka, a Stojanović sjajno reagovao i iz peterca glavom sproveo loptu u mrežu. VAR soba je dugo proveravala da li je strelac bio u nedozvoljenoj poziciji, ali je nakon par minuta utvrđeno da nije i gol je priznat.

Imaće za čime da žali Dragiša Žunić, s obzirom na to da je njegov tim imao priliku da u 55. minutu povede preko jedanaesterca. Marko Mirić je oboren u protivničkom kaznenom prostoru i sudija Trifković je pokazao na belu tačku. Odgovnorst je preuzeo Nikola Jojić, ali je iskusni golman gostiju, Nemanja Belić pročitao mladog vezistu i sačuvao mrežu.

Ono što dodatno brine klub iz Lučana jeste povreda golmana Željka Samčovića. On se u 25. minutu prilikom jedne intervencije nezgodno prizemljio i doživeo povredu ruke, nakon čega je morao da napusti teren, a zamenio ga je Luka Savić.

Čukarički je ovom pobedom prišao drugoplasiranom Partizanu na samo tri boda razlike, ali treba napomenuti i to da crno-beli imaju utakmicu manje.