08.10.2023 19:30
TSC šokirao Olimpijakos u Ligi Evrope, pa poklekao protiv Spartaka: Čukarički remizirao sa Voždovcem MN Press

Fudbaleri TSC-a za sada nisu spremni da na željeni način "uvezuju" evropske i domaće utakmice, jer su i posle drugog meča u Ligu Evrope kiksirali u MozzartBet Superligi Srbije, gde brane vicešampionsku poziciju iz prošle sezone. Poraz od Vest Hema koštao ih je nerešenog ishoda sa ekipom Mladosti iz Lučana, dok je ovonedeljni sjajni remi sa Olimpijakosom "pokvaren" porazom od Spartaka - 0:2 (0:0).

Nije ekipa iz Bačke Topole bila neozbiljna i lenja, baš suprotno, ali je surova dominacija u vidu ogromne razlike u posedu lopte (74/26 odsto) i broju udaraca prema golu (19/2) ostala mrtvo slovo na papiru. Prosto, niko od pulena Žarka Lazetića nije smislio pravi način i(li) imao dovoljno sreće da savlada Aleksandra Vulića, čiji se okvir gola tri puta zatresao (Stojić, Đakovac).

Na drugoj strani, Subotičani su se pokazali fantastični u realizaciji to malo prilika za pogodak. Tridesetpetogodišnji napadač Vojo Ubiparip najavio je u 53. minutu veliko rezultatsko iznenađenje u vojvođanskom derbiju kada je glavom pogodio mrežu posle centaršuta Mijića, dok je mnogo mlađi vezista Andrej Todorovski zaokružio šokiranje domaćina (66) lepim lob udarcem posle velike greške odbrane. Za prvi trijumf u međusobnim duelima i premijerne bodove na strani ove sezone.

Čukarički je u prošlom kolu ubedljivo pobedio isti taj Spartak, ali je večeras podelio bodove sa Voždovcem. Tako što je učesnik Lige konferencije, posle poraza od Genka u istoj, prvi morao natrag na centar, posle šuta Borisava Burmaza u 35. minutu. "Zmajevi" na to naterani prvencem Lutera Singa u drugom poluvremenu (52).