Izvor: Tanjug

07.10.2023 19:04
Novi Pazar pobedio Vojvodinu, meč bio prekinut zbog incidenta u kom je golman Pazaraca pogođen petardom MN Press

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas Vojvodinu rezultatom 3:1 u 11. kolu Superlige Srbije, u utakmici koju je   obeležio prekid od skoro jednog časa zbog ubacivanja ekslozivnih naprava sa navijačkih tribina domaćeg kluba.

Sudija Srđan Jovanović je prekinuo meč u 10. minutu kada je petardama pogođen golman domaće ekipe Nikola Mirković.

Meč je nastavljen tek kada je ispražnjena tribina sa koje su doletele eksplozivne naprave, među kojima je bilo i topovskih udara.

Portugalac Rafael Floro je doveo domaće u vođstvo u 56. minutu, a prednost je duplirao Nikola Karaklajić u 76.

Nadu gostima da mogu do boda vratio je rezervista Aleksa Vukanović u 82. minutu, ali su u 85. minutu rezervisti Novog Pazara stavili tačku na meč. Sejduba Suma je bio asistent, a Adetunđi Adešina strelac.

Osvajanjem tri boda Novi Pazar je skočio na deveto mesto sa 13 bodova, Vojvodina je na poziciji iznad sa 14 bodova.

Novi Pazar u sledećem kolu, posle reprezentativne pauze, dočekuje Čukarički, dok će Vojvodina ugostiti Radnik.