25.02.2023 13:48
(Uživo) Javor – Crvena zvezda (0:2, kraj): Šampion sa pobedom ide na meč Partizana MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju u 23. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije ekipi Javora u Ivanjici (14, TV Arena 1 Premium) i u slučaju pobede prednost nad Partizanom mogu da uvećaju na "plus 14".

Doduše, za sada samo do sutra, kada crno-bele u Humskoj očekuje duel protiv Radničkog 1923 (16.30, TV Arena 1 Premium), a onda u petak, 3. marta u 19. 00 časova (TV Arena 1 Premium) nas očekuje 169. večiti derbi.

Poslednji susret dva tima odigran u Ivanjici odigran u aprilu 2021. godine crveno-beli su rešili u svoju koristi 5:1, ali im osim tog susreta, gostovanje u ovom gradu nikada nije bilo lako.

"Javor je rival koji nam ne leži, trenutno je u dobroj formi  i zato smo maksimalno okrenuti tom susretu. Znam da je posle gostovanja u Ivanjici večiti derbi, ali ne razmišljam o tome, niti da čuvam igrače zbog tog duela. Želimo da pobedimo na današnjem meču i tek posle toga ćemo razgovarati o sledećim obavezama", kaže trener Zvezde Miloš Milojević.

Svesni su u redovima domaće ekipe da im u goste dolazi aktuelni šampiona i lider na tabeli Mozzart Bet Supelrige, ali to ne znači da se predaju.

"Dolazi nam u goste ekipa koja je najviše pokazala u ligi, osvojila 60 bodova, postigla i 60 golova i to govori dovoljno o njima. Očekujem dobru posetu i dobar ambijent i siguran sam da će imati šta da se vidi na ovoj utakmici", kaže trener Javora Mladen Dodić.

Javor - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Stadiona: Kraj Moravice

Sudija: Andrija Stojanović

JAVOR: Manojlović – Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić – Dukure (od 71. Đurić), Adamović (od 86. Vukašinović) – Gojković, Bosić (od 86. Eliomar), Kempbel (od 71. Tanko) – Gigić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Vigo (od 85. Nikolić), Milunović, Dragović, Rodić (0d 80. Atarov)– Mijailović (od 65. Eraković), Kanga (od 80. Srnić) – Bukari, Katai (od 65. Kangva), Mitrović – Pešić.

(UŽIVO) Javor - Crvena zvezda

25.02.2023. 15:25

65. minut: Čudna izmena u Zvezdi, ulazi Eraković

Odlučio je trener Crvene zvezde Miloš Milojević da Strahinja Eraković ostane na klupi, što se tumačilo činjenicom da reprezentativac Srbije ima opasnot da u slučaju dobijanja žutog kartona bude suspendovan za predstojeći meč protiv Partizana, ali onda ga je sredino poluvremena uveo u igru pri rezultatu 2:0 za njegov tim.

25.02.2023. 15:22

61. minut: Pad intenziteta u Ivanjici

Drugi gol Zvezde poptuno je oborio intenzitet fudbala. Zvezda i dalje ima loptu u nogama, samo što više ne pritiska onako silovito.

25.02.2023. 15:15

54. minut: GOOOL! Mitrović duplira prednost Zvezde

Novopečeni reprezentativac Srbije Stefan Mitrović je duplirao prednost gostiju, a ponovo je glavni arhitekta Zvezdinog gola bio Aleksandar Katai.

25.02.2023. 15:12

52. minut: Bukari šutira pored gola

Očekivali su igrači i navijači Javora da će sudija prekinuti igru nakon što je Kempbel dobio nezgodan udarac i ostao da leži na zemlji, ali se to nije dogodilo i u nastavku akcije je Bukari imao solidnu priliku za Zvezdu, pa je došlo do malih čarki na terenu, na sreću, bez većih posledica.

25.02.2023. 15:09

51. minut: Borjan na mukama

Kempbel je šutirao sa nekih 25 metara, veoma snažno i precizno, ali je golman Zvezde bio na visini zadatka.

25.02.2023. 15:03

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

Igrači su ponovo na terenu, a treneri su odlučili da još ne posežu za izmenama.

25.02.2023. 14:54

45. minut: Kraj poluvremena

Igrači odlaze na pauzu, Crvena zvezda ima gol prednosti nakon prvih 45. minuta.

25.02.2023. 14:45

43. minut: Crveno-beli dominiraju

I do postignutog gola je Crven zvezda bila bolja, a od pogotka Aleksandra Pešića na terenu je praktično samo jedan tim. Domaći igrači ne mogu da dođu do daha. Zvezda je za 60 sekundi izvela tri kornera, a sada je Milunović neprecizno šutirao.

25.02.2023. 14:53

VIDEO Javor - Crvena zvezda 0:1

25.02.2023. 14:41

38. minut: GOOOL! Pešić doveo Zvezdu u prednost

Aleksandar Pešić je postigao gol nakon šuta Aleksndra Kataija. Sutuacija je proverena u VAR sobi i na kraju je gol priznat.

25.02.2023. 14:37

VIDEO Dve sjajne prilike za Zvezdu

25.02.2023. 14:29

27. minut: Ravnopravna igra u Ivanjici

Obe ekipe igraju otvoreno, šanse se ređaju, Javor uopšte nije u podređenom položaju i gledamo veoma zanimljivu utakmicu.

25.02.2023. 14:21

18. minutu: Otvorila se utakmica, sjajna prilika za Zvezdu

Samo nekoliko sekundi nakon šanse za Javor priliku da povede je imala i Crvena zvezda. Najpre je šutiro Bukari, a potom i Aleksandar Pešić, ali promene rezultata nije bilo.

25.02.2023. 14:19

17. minut: Velika šansa za domaće

Brza kontra Javora, Kembel je bio u velikoj prilici, odlično se ubacio po levoj strani, a onda loše šutirao. Očigledno da će domaćini igrati na ovakav način tražeći svoju šansu iz kontranapada.

25.02.2023. 14:17

15. minut: Zvezda je potpuno preuzela inicijativu

Gostujući igrači su zagospodarili na terenu i težište igre je u potpunosti prebačeno na polovinu terena domaćih, koji ne mogu da se oslobode pritiska. sada je glavom pokušao Aleksandar katai, ali je šutirao pored gola.

25.02.2023. 14:27

VIDEO Pešićev promašaj

25.02.2023. 14:12

11. minut: Malo je nedostajalo da Zvezda povede

Prvi korner za Zvezdu stvorio je mnogo problema domaćem timu, ali su u ovoj situaciji imali mnogo sreće budući da je Aleksandar Pešić zakasnio sa delić sekunde.

25.02.2023. 14:10

8. minut: Javor je agresivniji

Krenuli su igrači domaćeg tima veoma agresivno i ofanzivno, pritiskaju Crvenu zvezdu, mada za sada nema nekih izglednih prilika.

25.02.2023. 14:05

4. minut: Prvi korner za domaći tim

Udarac iz ugla je izveo iskusni Adamović, ali je Milunović siguran u skoku i otklonjena je opasnost po gol gostiju.

25.02.2023. 14:01

1. minut: Meč je počeo

Uvodna utakmica današnjeg dana Mozzart Bet Superlige je počela, a prvi su sa centra krenuli igrači gostiju.

25.02.2023. 13:53