Vlahović promašio penal, Juventus slavio u Empoliju

03.09.2023 22:56
Vlahović promašio penal, Juventus slavio u Empoliju guliver/AP Photo/Antonio Calanni

Juventus duva u vrat tandemu iz Milana, na gostovanju u Empoliju slavili su 2:0 (1:0) iako je Dušan Vlahović u 39. mintu promašio penal. Danilo je bio strelac u 24. minutu za "Staru damu", a onda je Beriša odbranio udarac Vlahovića sa 11 metara.

Ipak, posle asistencija Arkadijuša Milika tačku na trijumf stavio je Federiko Kjeza. Filip Kostić i Dušan Vlahović, koji je protiv Bolonje postigao dva gola, su napustili teren u 71. minutu.

Lećeu se umnogome isplatilo angažovanje Nikole Krstovića, jer je crnogorrski napadač pogodio i mrežu Salernitane. Doneo je prednost već u 6. minutu, da bi Strefeca sa penala u nadoknadi potpisao pobedu i visoko četvrto mesto.