27.08.2023 20:58
Dušan Vlahović dvostruki strelac protiv Bolonje, jedan gol poništen a drugi doneo bod Juventusu Tanjug/AP Photo

Juventus je sve do 80. minuta meča sa Bolonjom hodao ivicom ambisa, a onda se pojavio Dušan Vlahović i golom doneo bod "staroj dami" na njenom terenu, u drugom kolu fudbalskog prvenstva Italije - 1:1 (0:1).

Torinski crno-beli delovali su sporo, bezidejno, statično, jalovo... a gosti su im dodatno otežavali život svojim visokim presingom i "ubijanjem u pojam" veznog reda. Ekipa Rijaga Mote nagrađena je za takav stav već u 24. minutu, kada je Luis Ferguson, na asistenciju Jošue Zirkzea, izabacio celu odbranu rival iz ležišta i srušio taktiku Masimilijana Alegrija.

Koliko su bili loši njegovi izabranici pokazali su zvižduci domaće publike na poluvremenu. Na kratko su se tifozi radovali na početku drugog dela meča, tačnije sve dok video tehnologijom nije utvrđeno da je Dušan Vlahović izjednačujući gol sa peterca dao iz očiglednog ofsajda.

Srpski napadač nije klonuo duhom, već je u 80. minutu. minutu opet "poentirao", samo što je ovaj šut glavom bio prema propisima fudbalske igre. Pitanje je međutim šta bi bilo da su se glavni sudija Di Bel i VAR soba pre toga pozabavili prekršajem za Bolonju, jer bi u tom slučaju dobili penal i zicer šansu da pobegnu na 0:2 (71).

Ovako su Ilingovo saplitanje Endojea i loša partija Juventusa ostali nekažnjeni.