Leće slavio u Bergamu drugi put ove sezone: Atalanta ponovo ispustila bodove

19.02.2023 15:37
Leće slavio u Bergamu drugi put ove sezone: Atalanta ponovo ispustila bodove Guliver/Daniele Buffa

U premijernom meču današnjeg programa 23. kola italijanske Serije A, fudbaleri Lećea iznenadili su Atalantu na gostujućem terenu i zabeležili drugu pobedu protiv ekipe iz Bergama ove sezone - 2:1 (1:0).

Tim sa juga Italije, znao je da izgubi pre samo dve sezone od Atalante i po 7:2. Međutim, novi prvoligaš je ima kompletno drugačiju ekipu ove godine i prema prikazanim rezultatima, ne namerava da se vrati u niži rang.

Slavlje gostiju počelo je u ranoj fazi utakmice. Već u petom minutu Leće je stigao do vođstva, četvrtim pogotkom Kesija u sezoni. Bio je to prelepi udarac sa više od 20 metara, koji golman Atalante nije uspeo da odbrani.

Na veliko iznenađenje u Bergamu, gosti su u 74. minutu udvostručili prednost, a strelac je bio Blin posle odlične reakcije glavom nakon kornera. Atlanta je najzad uspela da materijalizuje terensku inicijativu (70 odsto posed) i dođe do počasnog pogotka u finišu utakmice preko Hojlanda, ali nije bilo vremena za izjednačenje.

Golman Lećea Falkone imao je dobar dan u Bergamu. Odličnim intevencijama u potpunosti je zaustavio pokušaje domaćina, koji je na kraju imao čak 20 šuteva, od kojih su 10 išli u okvir gola gostiju. Međutim, čuvar mreže Lećea bio je stamen među stativama i upravo je on razlog što su izabranici Marka Baronija osvojili tri boda na teškom gostovanju.

Atalanta je u poslednje tri utakmice zabeležila dva poraza i time dodatno zakomplikovala svoje šanse za plasman u Ligu šampiona naredne sezone. Ostala je na 41 bodu, dok je Leće zabeležio 27. i ima 10 bodova više od Verone i opasne zone.