Predsednica Los Anđeles Lejkersa govorila je kako je trejd Luke Dončića iz Dalasa bio jedan od najsloženijih poteza u istoriji kluba i koliko je bilo važno da ništa ne procure u javnost.
Fudbaleri Lidsa opravdali su ulogu favorita i ubedljivo savladali Barnli sa 3:1 u 35. kolu Premijer lige, čime su goste i definitivno poslali u niži rang.
Atalanta upisala prvu pobedu u sezoni: Krstović dvostruki asistent protiv Lećea
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
14.09.202516:52
ProfimediaFudbaleri Atalante i Lećea
Atalanta je posle dva remija konačno došla do sva tri boda, a izabranici Ivana Jurića savladali su Leće sa 4:1. Golove za pobedu dali su Skalvini, De Ketelare (dva) i Zalevski, dok je počasni za Leće delo Endrija.
U startnih jedanaest u timu Atalante od prvog minuta igrao je bivši član tima sa juga Italije, Nikola Krstović, koji je upisao asistenciju kod drugog gola. Za razliku od njega srpski reprezentativac Lazar Samardžić ostao je na klupi za rezerve.
Više prilika na startu utakmice imali su gosti. Pre svih Nikola Štulić, ali je u 24. minutu šutirao visoko preko gola. Uzvratila je Atlanta preko Krstovića, međutim kao da reprezentativac Crne Gore nije bio dovoljno koncentrisan protiv bivšeg tima.
Posle kornera sa desne strane najbolji u skoku bio je Skalvini koji je glavom zakucao loptu u mrežu Lećea - 1:0. Upravo se sa tim rezultatom i otišlo na odmor.
Nastavak utakmice doneo je mnogo više uzbuđenja, ujedno i efikasniju igru Atalante. Inače, srpski reprezentativac Nikola Štulić igru je napustio u 71. minutu.
Posle poigravanja sa Krstovićem, ostao je sam De Ketelare na petnaest metara, tako da mu je preostalo samo da smesti loptu u mrežu.
Već u 70. minutu na semaforu je pisalo 3:0, a u strelce se upisao i Zalevski, na asistenciju Krstovića, dok je De Ketelare samo tri minuta kasnije postigao i četvrti gol za domaći tim.
Posle drugog pogotka trener Ivica Jurić odučio je da odmori dvostrukog strelca, pa je tako Lazar Samardžić tek u 75. minutu dobio šansu.
Kada se činilo da će i ovu utakmicu Leće završiti bez postignutog gola, Konan Endri je uspeo preciznim šutem sa šesnaest metara da savlada golmana Atalante.
Pogodio je istina mrežu bivšeg kluba Krstović u 88. minutu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda. U narednom kolu Atalanta igra protiv Torina u gostima, dok će Leće pokušati da popravi utisak protiv Kaljarija na domaćem terenu.
Serija A, 3. kolo
SUBOTA
Kaljari - Parma 2:0 (1:0) (Mina 33, Feliči 77)
Juventus - Inter 4:3 (2:1) /Keli 14, Jildiz 38, K. Tiram 82, Adžić 90+1 - Čalhanoglu 30, 65, M. Tiram 76/
Fiorentina - Napoli 1:3 (0:2) /Ranijeri 79 - De Brujne 6. pen, Hojlund 14, Beukema 51/
NEDELJA
Roma - Torino 0:1 (0:0) /Simeone 59/ Atalanta - Leće 4:1 (1:0) /Skalvini 37, De Ketelare 51,73, Zalevski 70 - Endri 82/ Piza - Udineze 0:1 (0:1) /Bravo 14/ Sasuolo - Lacio 18.00 (AS4) Milan - Bolonja 20.45 (A4P)
Predsednica Los Anđeles Lejkersa govorila je kako je trejd Luke Dončića iz Dalasa bio jedan od najsloženijih poteza u istoriji kluba i koliko je bilo važno da ništa ne procure u javnost.
Atalanta je imala najbolji start sezone u istoriji kluba, a ove zime se polako hladi motor "boginje", jer su igrali nerešeno bez golova na gostovanju Udinezeu u 20. kolu Serije A.
Fudbaleri Lećea ostvarili su izuzetno važnu pobedu u 35. kolu Serije A, pošto su na gostovanju savladali Pizu sa 2:1 i napravili veliki korak ka opstanku u elitnom rangu.
Udineze je čitavu utakmicu blistao, držao kontrolu i negovao dvostruku prednost. Ali, samo četiri minuta bilo je dovoljno da sav trud "padne u vodu", za šta je odgovoran jedan čovek - Đanluka Skamaka.
Fudbaleri Lidsa opravdali su ulogu favorita i ubedljivo savladali Barnli sa 3:1 u 35. kolu Premijer lige, čime su goste i definitivno poslali u niži rang.
Fudbaleri Lećea ostvarili su izuzetno važnu pobedu u 35. kolu Serije A, pošto su na gostovanju savladali Pizu sa 2:1 i napravili veliki korak ka opstanku u elitnom rangu.
Ostavite komentar