pre 9 minuta 09: 40
Fudbalski prorok Tijeri Anri namirisao senzaciju Zelenortskih Ostrva, a sada priznaje: Naježio sam se
Legenda francuskog fudbala pre ostalih prepoznala "to nešto" neverovatnog debitanta i autsajdera na 23. Mundijalu.
Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Fudbaleri Intera nadigrali su na gostujućem terenu Torino 1:0 (1:0) u poslednjem kolu italijanske Serije A.
Ovom pobedom, "nerazuri" su barem na kratko preskočili Lacio na drugom mestu. Što se prvog mesta tiče, od ranije je poznato da je šampion Italije Napoli.
Pobedonosni pogodak za Inter postigao je Marcelo Brozović u 37. minutu, a on je uputio precizan udarac sa nekih 20 metara koji golman reprezentacije Srbije, Vanja Milinković-Savić nije uspeo da zaustavi.
Inter je definitivno kroz uspeh u domaćem prvenstvu obezbedio nastup u Ligi šampiona i sledeće godine, a upravo ga u tom takmičenju, za sedam dana, očekuje finale protiv Mančester sitija, koji je danas osvojio FA kup i ima dobre šanse da doše do tripla-krune.
Serija A, 38. kolo:
Petak
Sasuolo - Fiorentina 1:3 (0:0)
/Berardi 71p - Kabral 46, Saponara 79, Gonzales 83/
Subota
Torino - Inter 0:1 (0:1)
/Brozović 37/
Kremoneze - Salernitana 21.00 (TV Arena sport 9)
Empoli - Lacio 21.00
Nedelja
Napoli - Sampdorija 18.30 (TV Arena 1 Premium)
Atalanta - Monca 21.00 (TV Arena sport 6)
Leće - Bolonja 21.00 (TV Arena sport 7)
Milan - Verona 21.00 (TV Arena sport 3)
Roma - Specija 21.00 (TV Arena sport 5)
Udineze - Juventus 21.00 (TV Arena sport 4)
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
22.03.2025 14: 48
Kao prvi pik da ga zameni navodi se Roberto Manćini. Bivši selektor Italije je itekako zainteresovan za klupu “stare dame”. Čak bi prihvatio ugovor na četiri meseca, ali sa klauzulom da u slučaju da obezbedi plasman u Ligu šampiona ugovor bude produžen na godinu dana.
20.03.2025 16: 40
Srpski as je već nekoliko meseci na uradu navijača kluba iz Torina, a od dolaska Muanija, retko i dobija šansu kod Tijaga Mote. Nema sumnje da će Vlahović već ovog leta promeniti destinaciju.
15.03.2025 22: 47
Na golu domaćih bio je Vanja Milinković Savić koji nije imao mnogo posla, dok je u protokolu posle nekoliko meseci odsustva zbog povrede bio i drugi srpski reprezentativac Ivan Ilić.
15.03.2025 20: 04
Srpski reprezentativci Luka Jović i Strahinja Pavlović nisu bili u startnih jedanaest "rosonera", obojicu je Seržo Konseisao ostavio na klupi za rezerve.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
pre 10 sati 23: 00
Najveći pobornik dovođenje portugalskog fudbalera je novi trener Ruben Amorim.
pre 11 sati 22: 45
Bivši fudbaler Liverpula bi po sezoni dobijao 20 miliona evra.
pre 14 sati 19: 27
Madriđani iskoristili povratnu klauzulu da bi zaradili višestruko na Argentincu.
pre 18 sati 15: 23
Teško je izneti zaključke posle prvog meča fudbalera Zvezde na pripremama, ali u oči upada nedostatak brzog krila.
Ostavite komentar