Autor: Mateja Petković

22.05.2023 22:41
Juventus deklasiran u Empoliju: Iskusni Kaputo briljirao protiv torinskog giganta Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Fudbalerima Juventusa je očigledno veoma teško pala kazna oduzimanja bodova, s obzirom na to da su deklasirani sa 1:4 (0:2) na gostovanju Empoliju u okviru 36. kola italijanske Serije A.

Domaćin je na sjajan način otvorio utakmica, te je već nakon 20 minuta igre imao dva gola prednosti. Strelac prvog bio je Frančesko Kaputo sa bele tačke u 18. da bi samo dva minuta kasnije mrežu zatresao i Sebastijano Luperto.

Pitanje pobednika bilo je rešeno na startu drugog poluvremena, kada je Žan-Danilej Akpa Akpro uposlio Kaputa, koji se dobro snašao i postigao svoj drugi gol.

Juventus je u 85. minutu preko Federika Kjeze uspeo da smanji zaostatak, ali je u sudijskoj nadoknadi Empoli preko Roberta Pikolija poveo sa 4:1, što je bio i konačan rezultat.

Srpski reprezentativci, Dušan Vlahović i Filip Kostić našli su se u startnoj postavi i na terenu su proveli čitavih 90 minuta.