Autor: Mateja Petković

20.05.2023 22:37
Het-trik Žirua protiv Stankovićeve Sampdorije: Tim iz Đenove pretrpeo Milanovu "petardu" Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Milan je na "San Siru" bio ubedljiv protiv Sampdorije 5:1 (3:1) u 36. kolu italijanske Serije A, pa je tako ostao u igri za neko od mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Već prežaljena ekipa Dejana Stankovića je u prvom poluvremenu i pružila neki otpor, ali on nije trajao dugo.

Najpre je Milan poveo u devetom minutu pogotkom Rafaela Leaa posle asistencije Brahima Dijaza, da bi tim iz Đenove izjednačio u 20. preko iskusnog Fabija Kvaljarele.

Međutim, samo tri minuta kasnije, Dijaz je centrira, a Olivije Žiru se odlično snašao i pogodio za novo vođstvo, isti igrač je bio strelac i trećeg gola "rosonera" kada je u 29. minutu bio precizan sa bele tačke.

Brahim Dijaz je u 63. minutu iskoristio proigravanje Sandra Tonalija i zatresao mrežu za 4:1, da bi svoj het-trik Žiru kompletirao već u 68. minutu.

U narendom kolu izabranici Stefana Pjolija gostuju Juventusu, dok će Stankovićeva četa dočekati Sasuolo.