Pobednički ritam Sasuola: Posle Milana, preslišana i Atalanta

04.02.2023 22:58
Pobednički ritam Sasuola: Posle Milana, preslišana i Atalanta Guliver/AP Photo/Antonio Calanni

Preporod Sasuola u Seriji A, nakon osam mečeva bez pobede uz šest popraza i dva remija, ekipa je uhvatila pobednilčki ritam. Sve je počelo u prošlom kolu na San Siru kada je aktuelni šampion Italije Milan nadigran sa 5:2, a nastavilo su minimalcem u duelu sa Atalantom.

Krilni napadač domaćina Arman Lorijente upisao u strelce protiv "rosenera" iz penala, da bi u meču protiv tima iz Bergama doneo čitav plen sjajnim potezom u 55. minutu.

Dobio je loptu na levoj strani od Rikarda Markiza, krenuo u dribling, nadmudrio Hatebura i preciznim udarcem iskosa pogodio suprotan ugao.

Prethdno je posao Sasuolu olakšao prvotimac Atalante Jokaim Mele koji je isključen u 30. minutu zbog grubog starta i nakon VAR provere.

Nakon primljenog gola gosti su zapretili iz slobodnog udarca  u 66. minutu. Teun Kopmajners je sa 20 metara prebacio živi zid, a golman Andrea Konsilji, bivši čuvar mreže Atalante, dobrom intervencijom sprečio izjednačenje.

Sasuolo je sa dve vezane pobede krenuo ka sigurnoj zoni u Seriji A, dok Atalanta ostaje u trci zas mesto koje vodi u Ligu šampiona.