Atlanta "gazi" sve redom: Sasuolo nemoćan protiv "boginje" iz Bergama

17.02.2024 22:44
Fudbaler Atalante, Davide Zapakosta Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Fudbaler Atalante, Davide Zapakosta

Fudbaleri Atalante su savladali Sasuolo 3:0 (1:0) u 25. kolu italijanske Serije A. Bila je ovo peta uzastopna pobeda za tim Đanpjera Gaspernija u svim takmičenjima.

Fenomenalno igra "boginja" iz Bergama ove sezone. Od samog starta je domaći nametnuo ritam koji mu odgovara i na krilima istog postigao prvi pogodak preko Marija Pašalića u 22. minutu. Susolo gotovo da nije ozbiljnije ugrozio Marka Karnesekija. Ipak, u nadoknadi prvog dela igre Andrea Pinamonti je imao priliku da iz penala poravna rezultat, ali je Karneseki pročitao njegov pokušaj.

Već početkom drugog poluvremena je Teum Kopmajners povećao na 2:0. Gosti gotovo da nisu imali šansu u drugom delu igre. Konačan rezultat je postavio Mičel Baker u 75. minutu.

Atlanta je nastavila sa sjajnim izdanjima i ovim trijumfom se popela na četvrtu poziciju sa 45 osvojenih bodova. Sa druge strane Sasuolo je ostao na 18. poziciju koja vodi u niži rang odnosno Seriju B.