Kaprari lepim golom sačuvao Moncu od poraza u Torinu

07.05.2023 17:00
Kaprari lepim golom sačuvao Moncu od poraza u Torinu Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP

Monca je ove sezone zaustavljala sve velikane, a uspela je i u Torinu da se spasi poraza. Vodio je domačin sve do pred kraj, ali je Đanluka Kaprari uspeo da izjednači 1:1 (0:0) i donese bod u 34. kolu Serije A.

Torino je bio pred drugom pobedom nad Moncom ove sezone jer je jesenas slavio 2:1 kao gost. Na svom terenu je bio na pragu osvajanja nova tri boda, ali nije uspeo da sačuva mrežu do kraja..

Imao je Torino mnogo prilika i pre vodećeg gola Antonija Sanabrije na samom otvaranju drugog dela. Mirančuk je igrao dosta dobro, Ivan Ilić je kreirao dve prilike, dok je Vanja Milinković Savić bio bez posla do 65. minuta kada je odbranio udarac Augusta.

Međutim, Đanluka Kaprari je u 86. minutu sjajno pogodio sam gornji ugao, "jedinica" selekcije Srbije nije tu mogao ništa. Tražio je domaćin penal dva minuta kasnije kada je Samuele Riči pao u šesnaestercu. Posle pregledavanja snimka sudija je odlučio da nema elemenata za jedanaesterac.