pre 5 minuta 18: 56
Makabi bez Ti-Džej Lifa protiv Crvene zvezde
Krilni centar izraelskog tima povredio je rame na meču protiv Partizana.
Profimedia
Kao da mreža ostane omađijana kada Dušan Vlahović postigne dva gola na nekoj utakmici Serije A. Ne da' se srpskom reprezentativcu da postigne svoj prvi het-trik u dresu Juventusa od njegovog dolaska u Torinu. I danas, u pobedi protiv Đenove rezultatom 3:0 (0:0), naš napadač je u dva navrata uspeo savladati Pjerluiđija Golinija, ali je navala zakazala kada je impozantna statistika mogla biti kompletirana. Zanimljivo, poslednji put kada se Dušan upisao sa tri hica bilo je 31.10. 2021. godine na meču Fiorentine i Specije.
Tim Tijaga Mote je još jednom izgledao odlično, ali nažalost, publika to nije mogla uživo videti, s obzirom da su "grifoni" bili kažnjeni usled nereda na tribinama utakmice Kopa Italija sa Sampdorijom. Ipak, postoji sumnja u vezi ekipe mladog stratega.
Ne dovodi se u pitanje igra Juvea kada se pred "starom damom" nađu "fenjeraši", ali na tri prava izazova ove sezone (Roma, Empoli i Napoli), može se reći da su se osetili obrisi Masimilijana Alegrija. Ono što svakako nije ostalo od Italijanovog mandata je klizanje protiv "malih". Pobede protiv Verone, Koma i danas Đenove osvojene su u silovitom maniru, bez velike muke i neizvesnosti.
Koliko su crno-beli nepodložni klizanjima, pokazuje činjenica da su prvim poluvremenom protiv "grifona" postali prvi tim od kada se trijumf vrednuje sa tri boda u Seriji A, koji je uspeo da sačuva netaknutu mrežu 500 minuta. Ovaj rekord nastaviće da traje makar još neko vreme.
Svakako, posle prilično ubedljive igre, ali realno rečeno nekonkretne, Dušan Vlahović je u 48. minutu silovitim udarcem u Golinijevu desnu stranu sa bele tačke uspeo matirati golmana Đenove.
Potom je samo sedam minuta kasnije uspeo iz vrlo teške pozicije na desnoj strani kaznenog prostoa da provuče loptu kraj čuvara mreže "grifona", za duplo vođstvo svog tima. Trijumf je potvrdio Francisko Kosijensao u 89. minutu utakmice.
Nažalost, više prilika "stara dama" i nije imala, iako je Tijago Mota ostavio Srbina do samog kraja u postavi. Moraće Dušan sačekati novu priliku da bi zavredeo loptu sa utakmice. Nju će imati šestog oktobra protiv Kaljarija.
Crno-beli zauzimaju prvo mesto Serije A sa 12 bodova, a sve utakmice ovog šampionata možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Serija A, šesto kolo
Petak
Milan - Leće 3:0 (3:0)
/Morata 38, Ernandez 41, Pulišić 43/
Subota
Udineze - Inter 2:3 (1:2)
/Kabasele 35, Luka 83 - Fratezi 1, L. Martinez 45+2, 47/
Đenova - Juventus 0:3 (0:0)
/Vlahović 48, 56, Kosijensao 89/
Bolonja - Atalanta 20.45 (A2P)
Nedelja
Torino - Lacio 12.30 (AP1)
Komo - Verona 15.00 (AS4)
Roma - Venecija 15.00 (AP2)
Empoli - Fiorentina 18.00 (AS2)
Napoli - Monca 20.45 (AP2)
Ponedeljak
Prma - Kaljari 20.45
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
17.03.2024 09: 32
Fudbaleri Juventusa će dočekati Đenovu od 12.30 (TV Arena 2 Premium) u okviru 29. kola italijanske Serije A, a Dušan Vlahović se očekuje u startnoj postavi nakon povratak iz suspenzije.
03.02.2026 12: 23
Dodatni vetar u leđa predstavlja činjenica da Juventus tokom zimskog prelaznog roka nije doveo novog napadača, što Vlahoviću značajno povećava šanse za minutažu u završnici sezone.
03.01.2026 09: 10
U trci za potpis su i Bajern i Milan, ali Barselona vodi. Juventus, s druge strane, čeka signal i spreman je da srpskog asa isprati u junu, kada bi transfer u Španiju mogao biti realizovan.
02.01.2026 22: 40
Tokom tog prvog mandata, koji je završen 2022. godine, Otolini je dao doprinos i u ranim fazama projekta drugog tima Juventusa.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
pre 19 minuta 18: 42
Golman Đirone Mark-Andre ter Štegen mora na operaciju tetive, saopštio je danas španski klub.
pre 28 minuta 18: 33
Engleski tim doživeo veliko i neprijatno iznenađenje u Finskoj.
pre 1 sat 17: 51
Turski reprezentativac potpisaće ugovor sa crno-belima iz Torina do 2030. godine.
pre 1 sat 17: 32
Klub iz Istanbula nije mogao sam da dovede iskusnog vezistu iz Saudijske Arabije.
Ostavite komentar