08.04.2023 14:25
Goleada bez pobednika na "Dačija areni": Udineze poveo, Monca "okrenula", a domaći izjednačili sa bele tačke u 90. minutu Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

I treći ovosezonski duel između Udinezea i Monce doneo je mnogo uzbuđenje uz veliki broj golova, ali za razliku od prethodna dva nije bilo pobednika.

Prvi je završen rezultatom 2:1 za tim iz Udina, Monca je na domaćem terenu slavila 3:2 u okviru Kupa Italije, a sada je meč završen rezultatom 2:2 (1:0).

Prvo poluvreme pripalo je crno-belima koji su bili bolji tim, diktirali tempo meča i na kraju sasvim zasluženo vodili golom Sandija Lovrića iz 18. minuta.

Međutim, drugih 45 minuta doneli su drugačiju sliku na terenu.

Monca je izašla mnogo hrabrije i agilnije, a glavno oružje bila joj je brza transformacija, pa je već  posle 11 minuta uspela je da "okrene" domaćina.

Prvo je Andrea Koplani u 48. minutu doneo poravnanje, a u 56. je Nikolo Rovela šokirao domaće igrače i navijače, a onda je u 90. minutu u kaznenom prostoru gostiju oboren Igor Nestorovski, a izjednačenje domaćima je doneo Beto.

Od početka meča u timu Udinezea bio je srpski reprezentativac Luka Samardžić, ali je teren napustio u 67. minutu i to mu se nimalo nije dopalo.