Napadači Milana zatajili, Empoli odoleo na "San Siru"

07.04.2023 22:50
Napadači Milana zatajili, Empoli odoleo na "San Siru" Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana pregazili su u prošlom kolu Napoli u gostima (4:0), ali su već u narednom duelu razočarali. Na "San Siru" su ugostili Empoli i odigrali bez golova.

"Rosoneri" su imali inicijativu, u 89. minutu Olivje Žiru je zatresao mrežu, najpre je izgledalo da je to učinio ramenom, međutim, VAR je poništio gol zbog igranja rukom.

Francuz je prethodno,  u finišu, izveo sjajan potez, petom je proigrao Brahim Dijaza koji se našao pred golmanom Perizanom koji je odlično reagovao i sprečio pogodak.

Nekoliko puta su domaćini tražili penal, bezuspešno. U 59. minutu je čak i dosuđena najstroža kazna, ali je odluka poništena nakon VAR provere.

Nije imao sreće ni rezervista Milana Alesandro Florenici, njegov pokušaj u 76. minutu zasutavila je stativa, dok je šut Žirua iz blizine izbolkirao De Vinter.