Pulišić odveo Milan na drugo mesto: "Rosoneri" minimalnim rezultatom slavili protiv Empolija

10.03.2024 16:56
Fudbaler Milana, Kristijan Pulišić Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Fudbaler Milana, Kristijan Pulišić

Nakon trijumfa protiv Slavije iz Praga u okviru Lige Evrope, na "San Siru" je pao i Empoli 1:0 (1:0). Milan je bez većih problema savladao tim Davidea Nikole u 28. kolu italijanske Serije A.

"Rosoneri" su od prvog sudijskog zvižduka imali inicijativu i veći posed lopte. Iako su stvarali šanse, nije bilo onih pravih i konkretnih koje bi mogle da ozbiljnije ugroze protivničkog golmana. Tako je bilo se do 40. minuta kada je Kristijan Pulišić zatresao mrežu i doneo vođstvo domaćinu.

Ni u drugom delu igre nije viđena neka drastična promena. Izabranici Stefana Piolija su i dalje diktirali tempo, ali nisu uspevali da postignu još jedan pogodak kojim bi eventualno rešili meč. Za domaćina je svih 90 minuta odigrao Luka Jović, ali bez konkrentnijeg učinka.

Milan se nakon ovog trijumfa nalazi na drugoj poziciji sa 59 osvojenih bodova, dva više od Juventusa koji tek treba da odigra meč sa Atalantom. Sa druge strane Empoli je ostao na 16. mestu sa 25 bodova.