Autor: Kosta Simetić

07.01.2024 14:25
Fudbaleri Milana Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
Fudbaleri Milana

Fudbaleri Milana nadigrali su na gostijućem terenu ekipu Empolija 3:0 (2:0) u 19. kolu italijanske Serije A.

Od početka su nametnuli svoj ritam i već u 11. minutu stigli do vođstva kada je Rafael Leao proigrao Rubena Loftus-Čika koji je savladao Eliju Kaprilea.

Englez je bio u centru pažnje i u 29. minutu kada je iznudio penal, koji je realizovao iskusni Olivije Žiru i tako pred poluvreme udvostručio prednost svog tima.

Milan je imao inicijativu i tokom drugog dela utakmice, ali nije uspevao da dođe do gola koji bi sve rešio sve do 88. minuta kada je Kristijan Pulišić uposlio Čaku Traorea za konačnih 3:0.

Ono što može biti problem za Stefana Piolija u mečevima koji dolaze je povreda Alesandra Florencija, koji je u 34. minutu morao da napusti igru i tako se pridruži već podužem spisku povređenih fudbalera "rosonera".

Milan koji se učvrstio na trećem mestu sa 39 bodova će za tri dana dočekati ekipu Atalante u okviru Kupa, dok će pretposlednji Empoli sledećeg vikenda gostovati Veroni.