Račićeva asistencija za trijumf Sasuola protiv Frozinonea

09.03.2024 16:58
Uroš Račić je bio asistent gola za Sasuolo TV Arena sport/ Screenshot
Uroš Račić je bio asistent gola za Sasuolo

Sasuolo je prekinuo niz od osam uzastopnih mečeva bez pobede (sedam poraza i remi) i pobedom nad Frozinoneom 1:0 (0:0), najavio beg iz opasne zone posle 28. kola Serije A.

Znali su zeleno-beliž iz Ređo Emilije da im je duel sa Frozinoneom ekstremno bitan u borbi za opastanak, a rešili su ga - srpski reprezentativac Uroš Račić, kao asistent i strelac Kristijan Torstved, koji je sjano primio loptu na desetak metara od gola i iskosa pogodio suprotan ugao. Baš za toliko je Sasuolo bio bolji u Ređo Emiliji i borba za opastanak se tek rasplamsava.

Isti ulog bio je za igrače Kaljarija protiv Salernitane kojoj teško da ima spasa ove godine, mada posle čuda koje su napravili prošle ne bi trebalo da se otpusuju. Igrači Kaljarija vodili su do 56. minuta 3:0, a onda su za dva minuta primili dva pogotka, pa je meč ušao u neizvesnu završnicu. Ipak, domaćin je preko Šomurodova došao do četvrtog gola, sačuvao tri vredna boda i odlepio se bar posle ovog kola od direktnih konkurenata za opastanak.