Minimalna pobeda Monce protiv Sasuola: Juventusovi igrači doneli bod Frozinoneu u Veroni

28.01.2024 17:10
Fudbaleri Monce Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP
Fudbaleri Monce

Fudbaleri Helasa i Frozinonea su odigrali nerešeno u Veroni 1:1 (1:0) u okviru 22. kola italijanske Serije A.

Domaćin je bio poprilično dominantan u prvom delu utakmice. Konstantna ofanziva im je donela jedanaesterac u 37. minutu koji Ondrej Duda nije iskoristio. Izabranici Marka Baronija su imali priliku za "popravni" u nadoknadi prvog poluvremena, a precizan je sa "bele tačke" bio Tomaš Suslov. Gosti su uspeli da dođu do izjendačenja zahvaljujući dvojici Juventusovih igrača koji su na pozajmici u Frozinoneu. Kaijo Žorž je nakon asistenicje Enca Barenećee poravnao na 1:1. Gosti su do kraja utakmice mogli da stignu i do preokreta, ali nisu iskoristili svoje šanse te je utakmica završena bez pobednika.

Fudbaleri Monce sa druge strane nisu poklekli i upisali su trijumf protiv Sasuola na domaćem terenu 1:0 (1:0)

Iako je Monca možda nije bila bolji tim u prvih 45 minuta, bila je konkretniji. Tim Rafela Paladina je poveo u 24. minutu preko Danija Mote, ali je njegov pogodak poništen nakon reakcije VAR sobe. Ništa sporno nije viđeno u 31. minutu kada je Mota asistirao, a Andrea Kolpani postigao pogodak za vođstvo. Domaćin se odlično branio u drugom delu utakmice i gostima iz Ređo Emilije nije dozvolio nijedan šut u okvir gola što im je na kraju i donelo trijumf.