Kasno buđenje Frozinonea: Monca odnela ceo plen

06.01.2024 17:06
Fudbaleri Monce Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP
Fudbaleri Monce

Fudbaleri Monce slavili su na gostovanju Frozinoneu 3:2 (2:0) u 19. kolu Serije A, za prvu pobedu još od sredine decembra i utakmice sa Đenovom.

Veći deo posla gosti su odradili u prvom poluvremenu kada su stekli dva gola prednosti preko Mote i Karbonija. Sule je potom u 55. minutu postigao autogol, Monca je stekla velikih 3:0, ali je diskutabilnim odlukama u defanzivi, dozvolila priključak Frozinonea u nastavku.

Harui je najpre smanjio na 3:1, da bi se Sule iz penala u 76. minutu iskupio za grešku na startu poluvremena, ali, kraju, nije došlo do egala i eventualnog preokreta. Frozinone je imao inicijativu u drugom poluvremenu, nekoliko povoljnih prilika u finišu, ali je Monca ipak uspela da sačuva gol.