Preokret Monce protiv Sasuola: Pesina doneo tri boda u sudijskoj nadoknadi

Autor: Mateja Petković

19.05.2023 22:45
Preokret Monce protiv Sasuola: Pesina doneo tri boda u sudijskoj nadoknadi Tanjug/Michele Nucci/LaPresse via AP

Monca je u 36. kolu italijanske Serije A preokretom došla do pobede nad Sasuolom 2:1 (0:1) i na taj način preskočila Fiorentinu i zauzela osmo mesto na tabeli.

Uprkos tome što su domaći do vođstva stigli u poslednjim sekundama prvog dela, gosti su u nastavku imali igrača više što su iskoristili i upisali tri boda.

U prvom poluvremenu videli smo samo jedan pogodak i do u šestom minutu nadoknade, kada je Domeniko Berardi bio siguran sa bele tačke i pogodio za 1:0.

Međutim, Monca je u 60. minutu uspela da izjednači. Samuele Birindeli je u uposlio Patrika Ćuriju, koji se dobro snašao i poravnao rezultat.

Nedugo zatim, u 68. minutu Ruan je dobio drugi žuti, pa tako i crveni karton, te je Sasuolo bio prinuđen da u završnici igra sa desetoricom, što je gost iskoristio u sudijskoj nadoknadi.

Samuele Vinjato je u 93. minutu proigrao Matea Pesinu, a on je odlično reagovao, zatresao mrežu domaćina i doneo tri boda svom timu.