19.03.2023 14:43
Sampdorija prvi put slavila na "Luiđi Ferarisu": Gabijadini doneo Stankoviću trijumf nad Veronom Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Sampdorija je na svom stadionu savladala Veronu sa 3:1 (2:0) u okviru 27. kola italijanske Serije A i na taj način zabeležila prvu ovosezonsku pobedu na "Luiđi Ferarisu".

Izabranici Dejana Stankovića su već nakon prvih 45 minuta imali prednost od 2:0 i delovalo je da je će lakše nego što se očekivalo upisati tri boda. Međutim, malo je nedostajalo da planove pomutiprimljeni pogodak u 88. minutu.

Prva dva gola bila su delo iskusnog italijanskog napadača, Manola Gabijadinija. On je najpre u 24. minutu odlično reagovao nakon asistencije Brama Nujtinka, da bi u 35. iskoristio grešku protivničke odbrane, a potom fenomenalno šutirao za 2:0.

Verona je zaostatak smanjila dva minuta pre isteka regularnog dela. Davide Faraoni je bio najsnalažljiviji nakon kornera i zatresao mrežu, pa tako uneo veliku neizvesnost u završnicu.

Ipak, domaći su pobedu uspeli da potvrde u osmom minutu sudijske nadoknade, kada je Hese Rodrigez sa desnog boka uposlio Alesandra Zanolija, a ovaj rutinski pogodio za konačnih 3:1.

Srpski reprezentativci Filip Đuričić i Darko Lazović bili su u startnim postavama svojih timova. Vezista Sampdorije je teren napustio 72. minutu, dok je krilni fudbaler Verone zamenjen u 68.