Juventus posustaje u trci sa Interom: Udineze odneo sva tri boda iz Torina

12.02.2024 22:39
Fudbaleri Udinezea slave gol protiv Juventusa Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Fudbaleri Udinezea slave gol protiv Juventusa

Fudbaleri Udinezea su savladali Juventus 1:0 (1:0) na "Alijanc stadionu" u poslednjoj utakmici 24. kola italijanske Serije A. Torinski klub polako posustaje u trci za titulu i Inter će sada imati priliku da uveća svoju bodovnu prednost.

U timu "stare dame" večeras nije bilo najboljeg strelca ekipe, Dušana Vlahovića, ali to nije sprečilo njegove saigrače da stvaraju šanse od samog starta utakmice. Iako je Juventus imao inicijativu i konstantno ulazio u prilike, prvi su do gola stigli gosti iz Udina. Lautaro Đaneti je u 25. minutu pogodio za prednost tima Gabrijela Ćofija, a to je ujedno bio i rezultat na poluvremenu.

Nakon 15 minuta igre u drugom delu igre je Akradijuš Milik zatresao mrežu nakon centaršuta Federika Kijeze iz kornera. Ipak, pomoćni sudija je digao zastavicu i lopta je prilikom centaršuta napustila teren, te je pogodak poništen. U odličnoj šansi se našao i Kenan Jildiz u samom finišu meča, ali nije uspeo da zahvati loptu i ugrozi gol Udinezea.

Gosti su se ovim trijumfom popeli na 15. poziciju, pobegli od opasne zone i sada imaju 22 boda. Juventus sa druge strane ostaje na poziciji broj dva, ali će sada Inter imati priliku da uveća razliku i napravi veliki korak ka tituli.